Bylock kullandığı iddiasıyla tutuklanan kanser hastası Yener Çelik’in babası oğlunun üzüntüsüne dayanamadı ve oğlunun gömleğine sarılarak hayata veda etti.

Türkiye’de Bylock iddiasıyla masumlara yönelik cadı avı ve zulüm katlanarak devam ediyor ve her gün yeni dramlara sebep oluyor. Bu dramlara bir yenisi daha eklendi.

Belediyede aşçı olarak çalışan ‘kanser hastası’ Yener Çelik bir sabah evine gelen polis tarafından Bylock listesinde ismi olduğu söylenerek gözaltına alındı.

Yener Çelik telefonuna Bylock programını indirmediğini, hiçbir şekilde kullanmadığını ve hatta bu kelimeyi ilk defa evine gelen polislerden duyduğunu söylemesine rağmen ne polisi, ne de hakimi inandıramadı. Tutuklanarak hastalığına rağmen cezaevine gönderildi.

Kanser hastası olan oğlunun haksız bir şekilde tutuklanmasına çok üzülen 72 yaşındaki baba Çelik aniden rahatsızlandı. Doktorların ‘üzüntüye bağlı depresyon’ teşhisi koydukları yaşlı babanın rahatsızlığı günden güne arttı. Zamanla yatağa mahkum hale gelen ve yemek yemeyi reddeden baba, önceki gece vefat etti.

Yakınlarının verdiği bilgiye göre hastalığının ağırlaştığı son günlerinde, kollarıyla sürekli birilerine sarılıyor gibi hareketler yapan yaşlı baba önceki gece de oğlunun ismini sayıklamaya başlamış. Oğlunun evde bulunan gömleklerinden birini getirdiklerindeyse gözlerini açmış ve gömleğe sarılmış. Acılı baba 10 dk. sonra ise maalesef vefat etmiş.

Bylock kullandığı gerekçesiyle tutuklu bulunan kanser hastası Yener Çelik babasının cenazesine katılabilmek için başvuru yaptı. Aileden yol masrafları için para istendi ve ancak bu para ödendikten sonra Çelik babasının cenazesine katılabildi.