Askeri darbe girişimi sonrasında başlatılan Hizmet Hareketi’ne yönelik kitlesel temizlik kapsamında Emniyet Teşkilatı’nda görevli 7 bin 899 polisin Hizmet Hareketi içerisinde yer aldıkları iddiasıyla açığa alındığı süreçte, Ankara Güdül’de görevli bir komiser intihar etti. ‘Paralelci’ olmakla suçlanan komiser Mutlu Çil, Güdül Kaymakamlık binası içinde, beylik silahı ile canına kıydı.

17/25 Aralık operasyonundan sonra İstihbarat Daire Başkanlığı’ndan Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne tayin edilen komiser Çil’in 2014’de “yasadışı telefon dinlemesi” iddiasıyla açığa alındı ve bu nedenle 4 ay cezaevinde tutuklu kalıp, yargılandı.

KABUL ETMEDİ

2014’de Altındağ İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevlendirilen Çil, geçen yıl tahliye olduktan sonra Güdül İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne atanmıştı. İkinci kez “açığa” alınan komiser Çil bu yüzden bunalıma girdi. “Beni paralel mensubu olarak suçlamayamazlar” deyip beylik silahıyla intihar etti.

İki yıl içerisinde ikinci defa açığa alınan komiser Mutlu Çil’in cenazesi Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından toprağa verildi.