Ülkemiz cezaevleri 15 Temmuz sonrasında, adeta ölüm odalarına dönüştürüldü. Onlarca insan cezaevine girmemek için intihar etti. Belki bir o kadarı da cezaevinde hayatını kaybetti. Cezaevinde ölenlerin doğal yollardan mı, intihar ederek mi,  yoksa cezaevi koşullarından dolayı mı öldükleri  de belli değil. Bir kısım  insan da var ki, onlar adeta cezaevinde ölüme  terk ediliyorlar.

Kronik kalp rahatsızlığına rağmen tutuklandı

Cezaevinde göz göre göre  ölüme terk edilenlerden biri de, polis memuru L.B. Edinilen bilgiye göre, kronik kalp rahatsızlığı bulunan L.B, gözaltı sürecinde raporlarını adli makamlara ibraz etmiş  olmasına rağmen  tutuklandı ve Ordu Cezaevine konuldu.

Cezaevinde kalp krizi geçirdi

Tıka basa doldurulmuş cezaevi koşullarında hayatını devam ettirmeye çalışan L.B’nin, bir hafta önce kalp krizi geçirdiği ve acil olarak hastaneye kaldırıldiğı öğrenildi. Yapılan müdahaleyle hayati riski atlatan L.B’ye doktorlar tarafından, açık kalp ameliyatı olması gerektiği ve bunun da Ordu’daki hastanelerde yapılamayacağı söylendi. Hemen  harekete geçen  L.B’nin ailesi İstanbul  ve Ankara’daki hastanelerle irtibat kurdu. Ancak, hasta sayısındaki yoğunluklardan kaynaklı olarak net bir ameliyat tarihi belirlenemedi. İstirahat verilerek taburcu edilen L.B, tekrar cezaevine götürüldü.

Kalp krizi geçirmesine rağmen tahliye edilmedi

Kalp krizi geçirdiği ve acil ameliyat olması gerektiği  hastane raporlarıyla da tespit edilen L.B’nin avukatı, bu raporlarla birlikte yeni bir tahliye talebinde bulundu ancak bu talep de, nedeni anlaşılamayacak bir şekilde reddedildi.

Polis memuru L.B şimdi cezaevinde, ameliyat sırasının kendisine gelmesini bekliyor. Bu bekleyişin ne kadar süreceği de bilinemiyor. Tüm bu yaşananlardan, kalp krizi geçirmiş  olmasına  rağmen serbest bırakılmayan  L.B’nin,  ancak ölürse  tahliye edilebileceği anlaşılıyor.