Ülkemizde PKK terör örgütü ile mücadele kapsamında birçok operasyonlar yapıldı. Yapılan operasyonlarda bu zamana kadar çok sayıda Mehmetçiğimiz vatanımız için canını seve seve vererek en büyük makam olan şehitlik makamına ulaştı.

Bu şehitlerden birisi de Trabzonlu Uzman Çavuş O.T . Askerlik vazifesini yaparken nerden geldiği belli olmayan bir kurşun ile şehit olan Uzman Çavuş T.’in ailesi şehit haberinin gelmesi ile adeta yıkıldı. T. ailesi maddi sıkıntılar içerisinde büyüttükleri oğullarının ansızın gelen şehit haberiyle büyük üzüntü yaşayarak yıkıldı. Aileye ikinci şok ise oğullarının şehit olmasından sonra yetkililerin kendilerine sahip çıkmaması oldu. Evlatlarının acısını unutamayan T.ailesinin hala kirada oturduğu ve maddi imkansızlıklarla hayatlarını sürdürmeye çalıştıkları görüldü.

Şehit Ailesini Şok Eden Talep

Şehit ailesine evlerinin kiralarının ödeneceği belirtilmesine rağmen herhangi bir yardım yapılmadı. Zaten kıt kanaat geçinen T.ailesine şehitlik maaşınında daha bağlanmamış olması aileyi maddi olarak  sıkıntıya soktu. Bu süreçte ağabeyinin şehit olmasının şokunu üzerinden atamayan kız kardeşinde psikolojik rahatsızlıklar görülmeye başladı. Birçok problemle boğuşan T.ailesi çok zor günler geçirdiği belirtildi.

Şehit ailesi kira yardımı almak için gittiği kapıda beklemedik bir taleple karşılaştı. Yetkililer tarafından AK Parti’ye üye olması istenen aile, bu talebi geri çevirerek kira yardımından mahrum kaldı. 15 Temmuz şehitlerinin şehitlik işlemleri en hızlı bir şekilde halledildiği halde kendilerine yapılan bu farklı muamele ailenin yarasını iyice derinleştirdi.

Oğlunun şehit olmasının yanında kendilerine uygulanan bu farklı muameleden rahatsız olan aile yetkililer tarafından bir an önce gerekli işlemlerin başlatılmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.