Yurdun dört bir yanında birçok insanın tutuklanmasına sebep olan operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Toplumun belli bir kesimini sindirmeye yönelik devam eden operasyonlarda binlerce aile mağdur edildi.  Ayrıca birçok trajik aile hadiseleride yaşandı.

Cezaevinde İken Oğlunun Vefat Ettiğini Öğrendi

Bu trajik hadiselerden biri de Erzurum’da yaşandı. Emekli olan S. ailesi ile emekliliğini mutlu ve huzurlu bir şekilde geçirmek isterken bir gün polislerin aniden eve gelip kendisini gözaltına almasıyla hayatı karardı. Emniyet ve savcılıktaki sorgularının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. S.‘nin yaşadıkları bununla sınırlı kalmadı. Oğullarından biri ve damadı da bir operasyonda gözaltına alındı ve aynı şekilde tutuklandı.
Oğlu ve damadı ile birlikte hapiste iken M. ismindeki oğlu da ani bir şekilde vefat eden S. ikinci bir şok daha yaşadı. Ailecek bin bir türlü sıkıntıya maruz kalmaları sonrasında bir de oğullarının vefatı ile derin üzüntü yaşayan S. cezaevinden aldığı izin ile oğlunun cenazesine katıldı. Oğlunun cenazesinde çok bitkin olduğu görülen acılı baba cenazenin defnedilmesinin ardından tekrar cezaevine geri gönderildi.

Ailesi İle Görüşmemesi İçin Şehir Dışındaki Cezaevine Nakledildi

Uzun süre maruz kaldığı olayların etkisini üzerinden atamayan S. aynı zamanda dışarıda kalan eşi ve kızının yaşadığı sıkıntılarla da boğuşuyor. Ailenin 3 erkeğinin hapiste olduğu ve birinin de vefat etmesiyle tek başlarına kalan anne-kız kira olan evlerindeki eşyaları depo tarzında izbe ve köhne bir yere taşıdı. Başka bir eve kiraya geçerek de giderlerini azaltmaya çalıştı. Yaşadıkları haksızlıklar karşısında 2 aylık torunları ile birlikte ayakta kalmaya çalışan aile maddi olarak büyük imkânsızlıklar içerisinde kaldı. Bu olayların üstüne bir de S. ailesi ile görüşmesinin engellenmesi için tutuklu bulunduğu Erzurum cezaevinden şehir dışındaki başka bir cezaevine nakledilmesi eklendi. Anne-kız maddi imkânsızlıkları nedeniyle S.’yi nasıl ziyaret edeceklerini kara kara düşünüyor.
S. ve ailesinin yaşanan tüm bu hukuksuzluklara rağmen dimdik ayakta kalmaya devam ettiği görüldü. Yaşadıkları bu zulme boyun eğmeyeceklerini ifade eden ailenin 3 erkeğinin de suçsuz olduğunu ve suçsuzluklarının herkes tarafından anlaşıldığı zaman tekrar evlerine geleceklerini belirtti.