Hizmet Hareketine yönelik “cadı avı” aileleri parçalamaya ve toplumun sosyal düzenini sarsmaya devam ediyor. Mesnetsiz iddialarla anne ve babalar cezaevlerine gönderilip, çocuklar sahipsiz bırakılıyor. Sinop’ta E. ailesinin yaşadıkları yürekleri burktu

Engelli Çocuk Önce Babasız Şimdi De Annesiz Bırakıldı

E.ailesinin birisi %81 zihinsel ve bedensel engelli olmak üzere iki çocuğunun bulunduğu belirtildi. İki çocuğun babası Eylül ayında hukuki dayanağı olmayan isnatlarla tutuklandığı ve halen cezaevinde olduğu öğrenildi. E. ailesinin annesi ise bir kamu kurumunda çalışırken önce ihraç edildi. Ardından gözaltına alınıp adli kontrolle serbest bırakıldı. Bu süreçte annenin evin ve engelli çocuğunun bakımlarını zorluklar içerisinde yapmaya çalıştığı ifade edildi.

Anne de Tutuklandı

E. ailesine yaşatılan mağduriyetler bununla da sınırlı kalmadı. Sinop Savcılığının mesnetsiz iddialarıyla Bylock isimli programı kullandığı iddiasıyla annenin tekrar yakalanıp tutuklandığı belirtildi. Annenin ise hakkındaki bu suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Ayrıca savcının anneye, “isim verip birileri hakkında konuşması halinde serbest bırakabileceğini” söylediği iddia edildi. Annenin masum insanlara iftira atamayacağını söylemesi üzerine tutuklandığı ve cezaevine gönderildiği belirtildi. Böylelikle hukuk dışı yöntemlerle bir annenin cezaevinde tutulduğu da anlaşılmış oldu.

Birisi Engelli İki Çocuk Ortada Kaldı

Birisi %81 engelli olan iki çocuk aylardır babalarına hasret iken şimdi de annelerinden koparıldı. Yapılan zulümlerin iki çocuğun fiziki ve ruhi gelişimlerini etkilediği belirtildi. E. ailesi adaletsizliklerin sona erip en kısa zamanda kendileri gibi haksızlığa uğrayan binlerce ailenin çocuklarına kavuşabilmesi için dualar ediyor.