Ülkemizde eşine az rastlanır hukuk skandalları ve insanlık dramlarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Hizmet Hareketi’ne yönelik hukuksuz uygulamalar yeni doğmuş bebeklere dahi zulmün adını öğretmeye yetiyor.
Edinilen bilgilere göre Gaziantep’te ikamet eden S.P. isimli kadın 17 Mart 2016 Cuma sabahı saat: 05.00 sıralarında mesnetsiz iddialarla hukuksuz bir şekilde gözaltına alınarak Gaziantep KOM Şube Müdürlüğü nezarethanesine götürüldü.
Eşi 7 aydır tutuklu olan ve biri henüz 2 aylık olan üç çocuğuyla yaşam mücadelesi veren S.P.’nin Hatay’da görevli bir savcının talimatı ile gözaltına alındığı, Gaziantep Emniyeti veya Adliyesi tarafından ifadesinin alınmasına izin verilmediği öğrenildi. Ayrıca S.P.’nin Hatay’a götürülmesi için de herhangi bir işlemin başlatılmadığı bildirildi.
S.P.’nin yakınları ve avukatının konuyla ilgili tüm girişimlerine rağmen bir gelişme sağlanamadı. S.P.’nin keyfi ve hukuksuz bir şekilde biri anne sütüne muhtaç 2 aylık bebeği olmak üzere üç çocuğundan ayrı tutulmasının ve herhangi bir işlem yapılmadan bekletilmesinin sebebi hakkında bilgi alınamadığı öğrenildi.
Yedi aydır baba hasretiyle yaşayan çocukların annelerinden ayrılmalarıyla birlikte büyük şok yaşadıkları bildirilirken, uzmanlara göre ilk 6 ayda sadece anne sütü ile beslenmesi gereken 2 aylık bebeğin nasıl beslendiği merak ediliyor.