Hizmet Hareketine yönelik “sosyal soykırım” eylemleri olanca hızıyla sürüyor. OHAL ilanıyla birlikte daha da ivme kazanan bu eylemler yüzbinlerce insanı haksız adli süreçlere maruz bıraktı. Hukuk devleti, insan hakları, adalet, eşitlik, özgürlük gibi insan olmanın ve medeni toplumların olmazsa olmazı niteliğindeki temel prensipler ayaklar altına alındı. İşkenceler, eziyetler, nezarethane ve cezaevlerinde ölümlere sebep olmalar, adam kaçırmalar, zulümler, baskılar ve insanlık dışı onur kırıcı muameleler ayyuka çıktı. İçişleri Bakanının geçtiğimiz haftalarda açıkladığı resmi rakamlara göre yaklaşık 113 bin kişinin gözaltına alındığı ve 47 bin kişinin tutuklu olduğu ifade edildi. OHAL KHK’ları ile onbinlerce insan mesleğinden koparıldı. Oluşturulan korku atmosferinin etkisiyle haksız biçimde işsiz bırakılan kişilerin iş bulup çalışmaları engellendi.

Aileler parçalandı ve binlerce çocuk annesinden babasından koparıldı. Zulüm sürecinin en büyük mağdurları ise masum küçük yavrular oldu.

Anneleri 9 Aydır Tutuklu Olan Üç Kardeş

Sosyal medyadan yaşadıkları mağduriyeti seslendiren 14 yaşındaki bir çocuğun çığlığı yaşanmakta olan mağduriyetler silsilesinin sadece birisi olarak vicdanlarda yankılandı. 5 ve 11 yaşlarında iki kardeşi bulunan masum çocukların anneleri yaklaşık 9 ay önce tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hukuki dayanağı olmayan iddialarla 9 aydır cezaevinde tutulan annenin tahliye talepleri gerekçesiz olarak reddediliyor.

Birkaç Gün Önce de Babaları Gözaltına Alındı

Aylardır annelerinin hasretiyle yaşayan ve çeşitli zorluklarla hayatlarını güç bela devam ettiren çocukların babası da geçtiğimiz günlerde gözaltına alındı. Babanın yarın mahkemeye çıkarılması beklenirken üç küçük çocuk ise ortada kaldı. Ayrıca 14 yaşındaki evin büyük çocuğunun önümüzdeki günlerde TEOG sınavına gireceği belirtildi.

Çocuklar Dua Bekliyor

14, 11 ve 5 yaşlarındaki üç kardeş bir an önce ailelerinin yeniden biraraya gelebilmesi için Allah’a dua ediyor. 9 aydır tutuklu olan annelerinin tahliye edilmesi, gözaltında olan babalarının serbest bırakılması ve tüm mazlum çocukların, annelerine babalarına ve sevdiklerine kavuşması için vicdan sahiplerinden de dua bekliyorlar.