Ülkemizde devam eden ve hukuksuz bir şekilde yürütülen nefret operasyonları birçok insanı mağdur etmeye devam ediyor. Bakanlar Kurulu tarafından çıkarılan KHK’lar ile mesleklerinden atılan yüzbinlerce mağdur insanın, haklarında yapılan gözaltı ve tutuklama işlemleri ile mağduriyetleri daha da arttırmakta.

Ev halkından bazen kadının, bazen erkeğin çoğu zaman da her ikisinin birlikte gözaltına alınıp tutuklandığı operasyonlarda birçok hukuksuzluklar yaşanmaya devam ediyor.

Bu hukuksuz operasyonların yaşandığı yerlerden birisi de başkent Ankara’dır. Darbeden yaklaşık bir hafta önce 9 Temmuz’da evlenen yeni evli çift polisin operasyonu ile hayatlarının baharında kışı yaşamaya başladı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası P. K. Hanım yapılan operasyonla eşinin gözaltına alındığını öğrendi. Kendisi şehir dışında olan çaresiz kadın apar topar memleketine geri döndü. Kayınbabası ile görüşen mağdur kadın eşine temiz çamaşır götürebilmek için evlerinin yakınında bulunan parkta buluştu.

Kayınpeder Gelinin Yerini Söyledi

Son zamanlarda gözaltına alınan kişilerin eşlerinin de gerekçesiz bir şekilde gözaltına alındığını öğrenen genç kadın muhtar olan kayınpederinden eve gidip eşinin eşyalarını almasını istedi. Eve giden kayınpederi mahallenin muhtarı ile karşılaştı. Mahallenin muhtarı gelinin de arandığını söylemesi üzerine polisi aradı. Polis eve tekrar geldi ve muhtar olan kayınpederi gelinin yerini söylemesi için baskı yaptı. Kayınpeder gelininin evin yakınında bulunan parkta olduğunu söylemesi üzerine polisler orada çaresiz bir şekilde bekleyen P. Hanımı gözaltına aldılar.

Daha sonra gözaltına alınan oğlu ve gelini için temiz çamaşır götürmesini isteyen P. Hanımın ailesi aldıkları red cevabıyla adeta şok yaşadı. Bu masumane isteği bile  reddeden kayınpederin bu davranışıyla akıllara bir babanın zor zamanlarında çocuğuna ve gelinine yardım etmeyecek de ne zaman yardım edecek sorusunu getirdi.