Fatih Sultan Mehmet’in bir sözü var; “Aklı öldürürsen, ahlak da ölür. Akıl ve ahlak öldüğünde millet bölünür. Kadı’yı satın aldığın gün adalet ölür. Adaleti öldürdüğün gün ise devlet ölür.” Bugün ülkenin her köşesinde akıl ve ahlak dışı bir zulüm yaşanıyor. Zulmün, adaleti temin etmekle görevli kişiler eliyle yapılıyor olması ise en acı olanı.

Emri Altında Çalışan İnsanların Gözleri Önünde Gözaltına Alındı

Edinilen bilgiye göre, İstanbul’da özel bir kolejde yönetici olan A. 9 Ağustos 2016 günü gözaltına alındı. Tüm sorularına rağmen, suçunun ne olduğu ve nereye götürüldüğü söylenmedi. Kendi işyerinde, üstelik onlarca çalışanının gözleri önünde, polis tarafından götürülmek emektar müdürü çok rencide etti.

“Babanı Asacaklar!”

Müdür Bey’in gözaltına alındığı bilgisi ailesine haber verildi ama nereye götürüldüğü söylenmedi. Aile, polis birimlerini dolaşarak A.’nın nerede olduğunu araştırmaya başladı ve bu süreçte akıl almaz muamelelere maruz kaldı.

Müdür Bey’in 17 yaşındaki kızı ve polis okulunda okuyan 20 yaşındaki oğlu beş ayrı polis birimine giderek babalarını sordu.

İddiaya göre, en son gittikleri birimde bir Başkomiser 17 yaşındaki genç kıza, “Babanı asacaklar, ümidini kes” dedi ve küfür etti. Zavallı genç bu akıl dışı muamele karşısında gözyaşlarına boğuldu ama, baskomiserin bu durum pek de umurunda değildi. Polis okulunda okuyan abisine ise “Sen komiser mi olacaksın, artık senden hiç bir halt olmaz” dedi. Başkomiserin nasıl bir kinle bu mağdur kişilere hakaret ettiği ve neden bu şekilde davrandığı anlaşılamadı.

Tehdit, Hakaret, Küfür ve Dayak

Müdür Bey tam on gün gözaltında tutuldu. Tehdit, küfür ve hakaretlere maruz kaldı. İddiaya göre polisler, “aileni de alacağız, isim vermezsen eşini ve kızını da buraya getireceğiz” diye tehditler savurdu ve ağır küfürler ettiler. Gözaltındaki bazı arkadaşları ise gözleri önünde polisler tarafından dövüldü.

 Elleri Kelepçelendi, Câni Gibi Teşhir Edildi

On gün sonra mahkemeye çıkarılan A. ve arkadaşları, adliyeye 100 metre uzakta araçtan indirildi. Elleri kelepçeli vaziyette insanların arasından geçirilip, bir câni gibi teşhir edildiler. Mahkeme sonucunda tutuklanan Müdür Bey, Silivri Cezaevine gönderildi.

“Biz Bunu Hak Etmedik”

Halen Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan A. ‘öğrenci yurtlarına yardım etmek’ ve ‘kendi çocuklarını Hizmet Hareketine ait bir yurda göndermek’ isnatlarından dolayı yargılanıyor. Bu fiillerin, terör suçu olduğu iddia ediliyor. İşin komik yanı ise, Müdür Bey’in iş adamlarıyla birlikte gözaltına alınmış olması. Özel bir kolejde yöneticilik yapan A.’nın, iş adamı olduğu iddia ediliyor.

Müdür Beyin maaşından başka geliri bulunmayan ailesi ise şu an açlığa mahkûm edilmiş durumda. İki genç çocuk ve bir anne, eşten dosttan gelen yardımlarla ayakta kalmaya çalışıyorlar. Yaşananların akıl ve ahlak dışı olduğunu, adaleti temin etmekle görevli kişiler tarafından zulme maruz bırakıldıklarını düşünerek “biz bunu hak etmedik” diyorlar.