Evet masumların zulüm altında inim inim inlediklerini duyduğumuz bugünlerde nefsime sorduğum zor soru karındaş mı gönüldaş mı.

Aynı anne babandan doğmuş insanların düşman olduklarını gördük,daha doğrusu bir kardeş diğerine dininden veya yaşam tarzından dolayı düşman oldu. Peki düşmanlık yapanlar neden böyle yapıyor hiç sorduk mu kendimize. Birde niye düşmanlık yapar ki insan kardeşine, hiçbir hatasını görmediği halde, meleklerin imrenerek baktığı masum kardeşine sadece burs veriyor, Allah’ın dinini yayıyor diye karşı geliyor.

Bir yazar geçenlerde”ben masumlara laf söyleyen bir tane namuslu vatan evladı görmedim” dedi. İşte tam da film burada kopuyor, haramzade karındaşlar masum karındaşlara düşman oluyor. Anlamak hem bir yönden çok kolay ama bir yönden de hayli karmaşık bir durum. Öteki taraftan aynı yola baş koymuş gönüldaşlar ise daha çok birbirine kenetlendiler. Öz kardeşlerin sokağa attığı masumlara kol kanat gerdiler.

Kazanan ve kaybedenleri öteki tarafta göreceğiz. Masumlara önerim, size yapılana karşı sabretmeniz çok zor, hem de zulüm sevdiklerinizden gelirse çok çok zor ama cennet kolay değil cehennem lüzumsuz değil. Sabretcez, gönül birliği kurduğumuz kardeşlerimize sarılacağız, şirket i maneviyeden alacağımız hissemize bakıp yola devam edeceğiz.