Ülkenin üstüne karabasan gibi çöken hain 15 Temmuz girişimi, Hatay’da bir aileyi kendi akrabaları eliyle dağıtmaya çalışıyor.

Hatay’da devlet memuru olarak görev yapan A. olayların daha ilk saatlerinde kendi öz ailesi tarafından hain ilan edildi. Ailesi tarafından apartmandan kovulan A. kardeşi ve yeğeni tarafında polise şikayet edildi.

Bir hafta içinde açığa alınan A. kısa süre sonra mesleğinden ihraç edildi, ardından hiçbir delil olmaksızın tutuklandı.

Yuvaları Dağıtılmak İstendi

Bu esnada henüz iki yıl önce evlendiği eşi, ailesi tarafınan A.’dan boşanması için yoğun baskı gördü. Üstelik henüz yedi aylık olan ufak bir bebekleri olmasına rağmen bu baskılarını devam ettirdiler.

Çevrenin tüm baskılarına rağmen kendi ailesi tarafından bebeği ile sahip çıkılan A.’nın eşi iki yıl sonunda bebeği ile birlikte tekrar baba ocağına dönmek zorunda kaldı.

Haksız ve hukuksuz olarak tutuklandığı gün dahi eşi ile görüşmesine müsade edilmeyen A. cezaevine gönderilirken araca bindirildiği esnada eşine sadece uzaktan el sallayabildi.

Annesini Bile Oğluna Karşı Zehirlediler

Tutuklanma haberi üzerine A.’nın öz annesi tarafından “suçlu olmasa tutuklanmazdı, demek ki O da birşeyler yapmış” sözleri söylendiği bildirildi. Ailesi bununla da yetinmeyip ev sahibini arayarak A.’yı evinden atmasını istediler.

İhraç edilmesinin ardından kısa süre sonra sağlık güvenceleri de kesilen A.’nın eşi özellikle bebekleri için genel sağlık sigortasından yararlanmak amacıyla ilgili yerlere müracaat etti. Ancak mevzuata aykırı bir sekilde başvurusu reddedildi. Bankaya olan borçlarının da mevcut durumları sebebiyle ertelenmesini talep etmesine rağmen terörist iftirasına uğramaları sebebiyle bu haklarını da kullanamadıkları öğrenildi.

Ülkede yaşanan fitne ateşi ile olanlara bir türlü inanamayan A.’nın eşi, sürekli olarak rüyada olduğunu düşündüğünü, başlarına gelenlerin gerçek olamayacak kadar mantıksız ve zalimce olduğunu söyledi.

Bizzat kendi ailesinin eliyle zulme maruz bırakılan A. ve eşi, bugünlerin bir an evvel sona ermesini, gerçek suçluların ortaya çıkarılarak yaşadıkları haksızlıkların herkes tarafından anlaşılabilmesini ümit ediyorlar.