Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Fırat Okulları Genel Müdürü olduğu için  tutuklanan H.E. 17 aydır cezaevinde tutuklu bulunuyor. Haksız ve hukuksuz bir şekilde  geçen 17 ayın 10 ayını da hücrede tek başına tutuluyor.

Bir dönem her alanda başarıdan başarıya koşan, devlet yetkilileri tarafından her türlü övgüye mazhar olmuş, uluslararası olimpiyatlarda ülkemizi en güzel şekilde temsil etmiş bir okulun genel müdürü bugün tek kişilik hücre ile ödüllendiriliyor!

Bundan tam 17 ay önce Özel Fırat Okullarının Genel Müdürü olduğu için hukuksuz bir şekilde tutuklanarak Balıkesir Kepsut Cezaevi’ne konulan H.E. 10 aydır da hiçbir gerekçe dahi göseterilmeden hücrede tutuluyor. Şeker ve böbrek rahatsızlığı bulunan H.E.’nin duruşmasının 3 ay daha ertelendiği ve bu yüzden en az 3 ay daha hücrede tutulmaya devam edileceği öğrenildi.

Ailesi H.E.’nin fiziksel rahatsızlıklarının yanında psikolojisinin de bozulmasından endişe ediyor. Başarılı eğitimcinin neden hücrede tutulduğu bilinmezken itirafçı (!) olması için baskı yapıldığı değerlendiriliyor. Söz tam da bugünler için söylenmiş gibi; “Türkiye’de hiçbir başarı cezasız kalmaz”