Sitemize ulaşan bilgilere göre haksız yere tutuklanan H. Bey ve dışarda hiçbir geliri, imkanı olmadan yalnız kalan eşinin yaşadıkları zulümleri duyuruyoruz.

Haksız Biçimde Tutuklandı

Bey aylar önce bir sabah erken saatte polisler tarafından gözaltına alındı. Polis ekiplerinin saygısız ve zalim tavırları eşliğinde evi arandı, iki gün kötü şartlar altında nezarethanede bekletildi ve hakkında hiçbir delil olmadan, savunmasına itibar edilme

den tutuklandı. İfadesini alan savcıya iddia edilen programı kesinlikle kullanmadığını defalarca belirttiği halde sözlerine itibar edilmedi. Eşinden, özgürlüğünden, mutluluğundan koparıldı.

Eşinin Hiçbir Geliri Yok, Evleri Kira, Sağlık Sorunları Var

Bey evlendikten sonra yıllarca eşiyle birlikte çocuk hayali kurdu. Ama maalesef sağlık sebeplerinden dolayı o mutluluğu yaşayamadılar. Cezaevine girmesiyle birlikte eşinin gözyaşlarının dinmek bilmediği ve hiç bir geliri olmadan ayakta kalmaya çalıştığı ifade edildi. H. Bey’in ziyaretlerine gelirken bile binbir türlü cefa çekerek eşine destek olmaya çalıştığı belirtildi.

Hiçbir gelirleri, imkanları olmadığı için H. Bey içeride, eşi ise dışarıda birçok zorlukla mücadele ediyor. H. Bey’e isnat edilen suçun doğruluğuna dair hiçbir şey ortada yokken sadece eziyet olsun diye sebepsiz yere cezaevinde tutuluyor. Mahkemesinin dahi ne zaman olacağını bilmeden ayakta kalmaya çalışması psikolojisini olumsuz etkiliyor.

Bu Zulümlere Ne Kadar Dayanabileceklerini Tahmin Edemiyor

Kendi durumunu düşünmeyi bir kenara bırakan mağdur adam, eşinin dışarda ne kadar ayakta kalabileceğini, bu zulümlere ne kadar daha dayanabileceklerini tahmin edemiyor. Evlerinin kira olması, eşinin hiçbir geliri olmaması, cezaevine gelip giderken çektiği cefalar gibi birçok sorun nedeniyle eşinin dayanamayıp sağlık sorunlarının artmasından ve kalıcı rahatsızlıklar bırakmasından korktuğu belirtildi.

Zalimliklerin Duyurulmasını Rica Ediyorlar

Bey ve ailesi, bu zalimliklerin duyurulmasını ve kendisi gibi suçsuz yere özgürlükleri ellerinden alınan, ailesinden çocuklarından koparılan mazlum insanlara ses olunmasını rica ediyorlar.