% 96 engelli ve bakıma muhtaç olan,  Hüseyin Gönülaçar 4 Eylül 2017 günü 83 yaşında vefat etti. Bir süredir Hüseyin Amca’nın bakımıyla yeğenlerinin ilgilendiği ve yeğenlerinin de mesnetsiz iddialarla tutuklandıkları bilgisine ulaşıldı. Yeğenlerinin tutuklanmalarıyla bakacak kimsesi kalmayan yaşlı, engelli ve hasta adamın verdiği yaşam mücadelesine daha fazla dayanamayarak vefat ettiği öğrenildi.

Hiç evlenmeyen, % 96 engelli olan ve prostat kanseri bulunan Hüseyin Amca kardeşi Kamil Amca ile birlikte yaşıyor, kendisine Kamil Amca’nın oğulları bakıyordu.

OHAL sürecinde Kamil Gönülaçar’ın iki oğlunun da hukuksuz bir şekilde tutuklanmasının ardından Hüseyin Amca’nın kendileri de hasta olan kardeşi Kamil Gönülaçar ve eşinin bakımına muhtaç kaldı.

Kendisi de % 83 engelli olan ve oksijen cihazı ile hayatını devam ettiren Kamil Amca abisinin ve ailesinin yaşadığı mağduriyeti çekilen bir video ile duyurmaya çalıştı ancak çağrısına bir türlü cevap alamadı.

Hüseyin Amca yaklaşık 7 ay kardeşinin yanında verdiği yaşam mücadelesini sonunda kaybetti. Kendisi de hasta olan Kamil Amca ve eşi ise oğullarının bir an önce serbest bırakılarak bakımlarını üstlenmesini bekliyor.