Tutuklu bir din gorevlisi eşiyim. Eşim 34 yıllık merkezi camide din görevlisiydi. Şimdiye kadar katıldığı tüm programlarda müftülük tarafindan takdir ve teşekkur alan bir imamdı.

Kendisini çekemeyen birkaç kişinin şikayetiyle Nisan 2016 da mesleğinden ihraç edildi. Yedi ay boyunca maaşımızı alamadık. Sağlık hizmetlerinden faydalanamadık.

Eşim ihraç olmadan birkaç ay önce dalak ve safra kesesi ameliyatı oldum. Ameliyat sonrası beynime pıhtı atmasıyla yarı felç oldum. Tam iyileşme olurken eşim bir ay gözaltında kaldıktan sonra tutuklandı. Bir yıldır da tutuklu.

Üzüntü ve stresten rahatsızlığım arttı. Kalp kapakçığımın biri çalışmıyor biri de sıkıntılı. Ayrıca yüksek tansiyon hastasıyım. Bu arada verem teşhisi kondu ve altı ay tedavi gördüm. Şu anda da psikolojik tedavi görüyorum.  İnsanın bu sıkıntılarla tek başına mücadele etmesi gerçekten zor.  Kadın başıma, bu kadar sıkıntılar olması ve eşimin suçsuz yere tutuklu yargılanmasi dayanılır gibi değil.

Adaletin yerini bulmasiı  ve suçsuz insanların bir an önce cezaevinden çıkıp ailelerine kavuşmalarını bir eş olarak bekliyorum.