Ülkemizde masum insanlara yönelik devam eden operasyonlarda işkence ve gayri insani muamele yapılmaya devam ediliyor. OHAL ile birlikte kamu görevlilerinin neredeyse dokunulmazlık zırhına büründüğü bu süreçte işkence mağdurlarının sayıları gün geçtikçe artıyor.

Zonguldak’tan mağduriyetler sitemize gelen bilgilere göre özellikle kadınlara yönelik yapılan işkencelere şahit olacaksınız.

Kadının Sırtında Sopa Kırıldı

Zonguldak’ta haklı ve somut bir gerekçe gösterilmeden soyut delillerle tutuklanan bir kadının psikolojisinin bozulduğu, ruh ve sinir hastalıkları hastanesine sevk edildiği belirtildi. Yaşadığı zulme ve haksızlığa dayanamayan kadının psikolojisinin cezaevinde bozulduğu öğrenildi. Asılsız bir ihbar ile gözaltına alınan ve tutuklanan kadın şu an hastanede tedavi olmayı bekliyor.

Zonguldak Emniyetinde görevli polisler tarafından yapılan işkenceler duyanları şok etti. Gözaltında bulunan bir kadının sırtına sopa ile vurularak işkence yapıldığı iddia edildi. Sırtında sopa kırılan kadının daha sonra doktordan darp-cebir raporu alması da engellendi. Polisler tarafından hastanede temiz rporu verdirilen kadın, kendisine yapılan işkenceyi de bu nedenle ispatlayamadığı belirtildi.

Aynı şekilde başka bir kadının da gözaltındayken dişlerinin kırıldığı öğrenildi. Başkaları hakkında iftira atması istenen kadına karşı işkencede sınır tanınmadı. Acımasızca dövülen kadının dişleri kırılarak çok büyük bir zulme maruz bırakıldı.

Eşinize Tecavüz Ederiz

Gözaltına alınan kadınlara yönelik yapılan işkencenin yanı sıra ağır hakaretler de edildi. Kadınlara çok ağır küfürler eden polislerin, diğer masum insanlara iftira atmaları konusunda tehditlerde bulundu. OHAL’in verdiği büyük rahatlıkla istediği hukuksuzluğu yapan polisler gözaltındaki erkeklere de “eşinize tecavüz ederiz” diyerek tehdit ettikleri belirtildi. Büyük insanlık dışı muamelelerin yaşandığı ve insan onurunun ayaklar altına alındığı Zonguldak’ ta görevli polislerin amirleri de yaşanan olaylara sessiz kaldıkları, bizzat işkence ve kötü muamele konusunda polislere talimat verdikleri iddia edildi.