Ben 8 yıllık memuriyet hayatımda, hiçbir ceza almayan görevimi ve işimi daima en iyi şekilde yapmaya çalışan bir insandım. Ta ki  KHK ile ihraç olana denk. Neden ihraç olduğumu da bilmiyorum herhalde bankada hesabım vardı o yüzden olmuştur diye tahmin ediyorum. Sizlere başımdan geçen bi kaç hadiseyi anlatmak istiyorum.

Ben bi ara müdür makamında oturan birinin yanında çalıştım. Müdür bey hafta sonu beni aradı ve benden kahvaltı için simit istedi. Belki evde işi falan vardı müsait değildi almaya çıkamadı. Bende normalde iş yerine gidip makam arabasını alıp o şekilde simiti almam gerekiyordu ama ben dedim ki ya bir SİMİT için günaha girmesin devletin hakkına girmesin diye ben kendi arabam ile alıp bıraktım. Yine bir gün arkadaşlar öğlen yemeğine dışarı gidelim dediler sonra baktım ki devletin arabası ile gidecekler ben devletin arabası ile gitmem, gelin benim araba ile gidelim dedim ama beni dinlemediler gittiler ben gitmedim.  Büroda çalışırken bilerek ya da bilmeyerek kendi şahsım için çıktı aldıysam diye gidip bir top A4 kağıdı alan, devlet arabasını yanlışlıkla da olsa şahsi işime kullandıysam deyip kendi cebimden benzin alan bir insanım. Ve bu şekilde yapan kaç arkadaştan duymuşumdur. Bunları kendimi övmek için anlatmıyorum estağfurullah yanlış anlaşılmasın, sadece bu HASSAİYETİ bana kazandıran insanlar eğer terörist ise varın geresini siz düşünün. İnanın bana bu insanlar benden daha hassas yaşayan ve yaşatan kişiler. Bırakın devletin ya da başka birinin malına dokunmayı, en küçük şeylerde dahi hassasiyet gösteren, bizi her daim uyaran telefonumuzun şarjı biterse, sakın devletin elektriğine bağlamayın diyen insanlar. Ve bu hassas, temiz kişilerin çoğu şu anda hapishanede. Keşke ülkemin güzel insanları doğruları görebilse, gözlerini ve kulaklarını gerçeklere, doğrulara kapatmasalardı keşke.

Mektubumu sonlandırırken inşallah bu süreç bi an önce biter ve bu güzel insanlar tekrar sevdiklerine, hayatlarına geri dönerler. Şunu da söylemek istiyorum eğer Allah (c.c) ın adaletine inanıyorsak o güzel günler gelecek sadece biraz daha sabır ve dua. Her zaman dualarımdasınız sizlerden de ricam mağdur, mazlumların üzerinden dualarınızı eksik etmeyin. ALLAH var gam yok…