Cezaevlerinden gelen ölüm haberleri tutuklu ve hükümlü yakınları ile ailelerinin endişelerini arttırıyor. Doktor raporları oldukları halde tutuklanan masum insanlar cezaevlerinde ağır şartlar altında kalarak hayatları hiçe sayılıyor. Cezaevi yönetimi  hasta olan tutukluların doktora götürülmesine izin vermemesi nedeniyle de hasta olan tutuklular adeta ölüme terk ediliyorlar.

Cezaevinde Migren Hastalığı Arttı

Mağduriyetler sitemize Sakarya’dan gelen mesajda da asılsız ihbarlarla masum kadınların tutuklandıkları bilgisine ulaşıldı. Yasal olarak faaliyet gösteren derneğe üye oldukları, dershanede çalıştıkları gerekçeleriyle haksız ve keyfi bir şekilde tutuklanan kadınlar arasında hasta olanlar da bulunması dikkat çekti.

Ağır bir şekilde migreni olduğu halde tutuklanan bir bayanın hastalığı cezaevi şartlarında daha da arttığı öğrenildi. Koğuşta havasızlık, devamlı bir şekilde ışık, gürültü ve uzun süreli açlık gibi sebeplerden dolayı hastalığı giderek artan kadının hayatının çekilmez bir hal aldığı belirtildi. İhtiyacı olduğunda hastaneye gitmesine de izin verilmeyen çaresiz kadın bir an önce serbest bırakılmayı bekliyor.

Sakarya’da tutuklanan bazı kadınların da kadın hastalıkları olduğu halde hastaneye gidemedikleri ve tedavilerini yaptıramadıkları öğrenildi.