Okulumu normal süresi olan 4 yılda  bitiremediğim için, haliyle 6. yılına  uzattım.

….. ilinde …. Üniversitesi’nde matematik bölümü okuyordum. Alttan derslerim az olduğu için, son yıl  içerisinde boş zamanlarım oluyordu ve ben de o zamanlarda uygun fiyattan, özel matematik dersi vermeye başladım. Nihayetinde 4. sınıfa gelmiştim. 1 yılı o şekilde tamamlayıp hem okul, hem de özel ders yorgunluğunu atmak için, yazın ailemin yanına  gittim.

15 temmuz olayları olduğunda  ailemin yanında tatil yapıyordum. Olayların ne olduğu, kimler tarafindan yapıldığı hala kafalarda soru işaretiyken, evimizin kapısı çaldı ve polisler geldi. Sanki darbeyi ben yapmışım gibi, evin her tarafinı aradılar. Hatta üst komşu ve alt komşunun evlerini bile aradılar. Nedeni malum; “darbeye teşebbüs” (!) Konu ise özel matematik dersi vermem.

Özel ders verdiğim öğrencimin  amcası şikayet etmiş. “Özel  matematik dersi vermenin neresi  darbeye teşebbüs oluyor?” anlamış değilim. 1 yıla yakın süredir  içerideyim. İddianamem hazırlanmış ve bylock kullanmışım. O da işin farklı bir boyutu zaten.

İlk mahkememin olmasını  bekliyorum. Şimdiden içeride 1 yılımı geçirdim bile. Savunmamda ne diyeceğimi de bilmiyorum aslında. Eminim ben ve benim gibileri içeride tutmak için,  daha bir çok işlemediğimiz suçlar  isnat edecekler.

1 yıldır sebebsiz yatışıma mı  yanayım? Okuldan kaydımın silinmesine mi? Pek başarılı bir öğrenci olmasam da, 6 yıl emek verdiğim bölümüm artık yok.

Ailem perişan durumda ve insanlara neyi ispat edeceğimi dahi bilmiyorum. Adalet mi?.. Sadece altı harf ve üç heceden oluşan bir  duvar yazısıymış!..