[İlkokul 1. sınıfa giden bir çocuğun,  hapishanedeki babasına yazdığı mektup]

Canım Babacığım,

Seni çooook özledim. Seninle her telefonla görüştüğümüzde ağlıyorum ama sana belli etmemeye çalışıyorum.

Annemle her akşam sırayla dua ediyoruz senin için. Bir gün annem dua ediyor oğlumun babası çıksın kavuşalım diye, bir gün ben…Dün akşam dua sırası bendeydi. Dedim ki; “Allah’ım annemin kocası hemen çıksın yanımıza gelsin.” Annemi gülümsettim bu duayla. Annem, oğlumun babası çıksın gelsin deyince,  ben de annemin kocası demişim duamda. Annem buna gülüyormuş meğer. Allah inşallah bizi kavuştursun birlikte gülelim babacığım. Bütün babasından annesinden ayrı çocuklar da kavuşsun. Onlar da benim gibi çok üzülüyorlardır, ben biliyorum. Bazı zamanlar görüşe gelince görüyorum, birçok çocuk var benim gibi babasından ayrı. Onlar da hep üzgünler, ben anlıyorum.

Biliyor musun babacığım, ben ara ara hasta oluyorum. Hastalığımın adı epilepsiymiş, annem doktora götürdüğünde duydum. Üzülünce daha rahatsız oluyorum ya da korkunca. Annem, “babana söylemeyelim üzülmesin, zaten geçecek inşallah” dedi ama ben sana söyleyeceğim. Hasta olunca beni hastanaye seninle birlikte götürüyordu annem ama şimdi sen yoksun baba. Neden gelmiyorsun, ben hasta olunca da seni çok özlüyorum!..

Ögretmenim “Baban ne iş yapıyor?” diye sorduğunda, “Sağlık memuru babam” dedim ama yanımızda değil demedim. Baba belki hemen gelirsin diye öğretmenime arkadaşlarıma söylemedim. Bekliyorum babacığım seni. Lütfen gel artık ne olur!..

Bize  ne güzel şiirler yazmışsın babacığım. Annemle okuduk, ben okumayı öğrendim bu arada ama yazılarım çok düzgün değil. Ben söylüyorum, annem sana mektup yazıyor. Bu yüzden  sana şiir yazamadım ama senin bize yazdıklarını ben de sana hediye ediyorum. Seni çok özledim babacığım.

Bu sene okula başlayınca, babalarıyla gelen arkadaşlarıma hep baktım durdum. Beni annem okula getiriyor, sonra alıyor ama ben senin de beni okuluma getirip götürmeni çok istiyorum babacığım…Ne olur gel artık baba.

Seni çok seven oğlun…

 

Babamın şiiri

 

Sevdiğini rüyasında göreni

Çocuğunu soğuk camdan seveni

Hasreti her gece yastık edeni

Ben Kocabaş’ta gördüm

 

Rızkı Allah’tan bileni

Ekmeği dokuza böleni

Dünyayı eliyle iteni

Ben Kocabaş’ta gördüm

 

Günahı aklına getirmeyeni

Duayı dilinden düşürmeyeni

Kur’an’ı ağlayarak dinleyeni

Ben Kocabaş’ta gördüm