Kronik rahatsızlığına ve % 74 engelli raporu olmasına rağmen 15 Aralık 2017 günü tutuklanan KHK’lı öğretmen Ö.Ş.’nin iki kez acil hastaneye kaldırıldığı, gerekli tedaviyi alamadan tekrar cezaevine konulduğu öğrenildi.

Hasta Tutuklu Tedavi Edilmedi

İleri derece hastalığına rağmen 15 Aralık 2017’de gözaltına alınan öğretmen Ö.Ş.’nin rahatsızlığının artması üzerine 2 Ocak 2018 günü İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği, 8 Ocak’a kadar burada yatırıldıktan sonra geçici olarak İzmir Kırklar Cezaevine gönderildiği, burada durumunun kötüleşmesi üzerine 5 defa revire çıktığı, 2 defa da 112 tarafından kendisine müdahale eildiği bildirildi.

Hastalığı tedavi edilmeyen Ö.Ş.’nin 25 Ocak günü tekrar Denizli Cezaevine sevk edildiği kaydedildi.

İhtiyaçlarını Tek Başına Karşılayamıyor

Raynaud sendromuna yakalanan Ö.Ş.’nin damarlarında soğukla beraber daralmalar meydana geldiği, vücudunda ve ellerinde şişlikler oluştuğu, elinde yaralar çıktığı öğrenildi. Ayrıca kendi ihtiyaçlarını karşılayamadığı, tek başına giyinmesinin dahi mümkün olmadığı, öte yandan cezaevinde yeşil reçeteli damar açıcı ilaçlarının kendisine verilmediği belirtildi.

Daha önce de beslenme bozukluğuna bağlı el ve ayak parmaklarında kayıplar bulunan Ö.Ş.’nin, tedbir alınmadığı taktirde büyük uzuv kayıpları yaşayabileceğinden ya da hastalığının uygun şartlarda tedavi edilmemesi halinde hayatını kaybedebileceğinden endişe ediliyor.