OHAL Türkiyesinde kadın ve çocuklara yapılan zulümler mağduriyetler oluşturmaya devam ediyor.

İki çocuk annesi N.S.’nin hukuksuz biçimde tutuklanmasıyla iki torununa bakmak zorunda kalan kalp hastası nine çok zorlanıyor.

Bankaya Para Yatırma Suçlaması

Tekirdağ’da yaşayan N.S. 3 ve 7 yaşlarında iki çocuğu olan ve eşinden daha önce boşanmış bir anne. Kalp hastası olan annesiyle beraber ikamet ediyor ve aynı zamanda annesinin bakımıyla da ilgileniyordu. Hizmet Hareketine yönelik kıyım soruşturmalarında bir sabah N.S.’de gözaltına alındı. Bankaya para yatırmak ve herkese açık bir mesajlaşma programını yüklemek suçlamalarıyla herhangi bir hukuki gerekçe gösterilmeksizin tutuklandı. Cezaevine gönderilen mağdur annenin çocuklarına bakmak ise yaşlı ve hasta olan annesine kaldı. Tutukluluğa yapılan itirazlar ise dikkate alınmıyor.

“Bana Birşey Olsa Ambulans Çağıracak Kimse Dahi Yok”

Kendi rahatsızlıklarından dolayı hareket etmekte zorlanan yaşlı kadın zorluklar içerisinde 3 ve 7 yaşlarındaki iki torununa bakmaya çabalıyor. Kendisine birşey olması durumunda evde ambulans çağıracak birisinin dahi olmadığını ifade eden yaşlı kadın ölüme terk edildiğini belirtti.

Yaşlı ve bakıma muhtaç ninenin tek dileği elektronik kelepçeyle dahi olsa kızının serbest bırakılarak kendisine ve çocuklarına bakabilmesi.