✏SIZDEN GELENLER-1✏

 

Hakim: “Seni Niye Tutuklamışlar?”

 

Merhaba, ben ev hanımıyım. Eşim  ise ticaretle uğraşıyordu. 3 çocuğumuz var; iki erkek bir kız, ellerinizden öperler.

 

Eşim bir derneğin yönetimindeydi   ve ticaretle ekmeğini kazanmaya çalışıyordu. Bu hadiseler olduktan sonra bir sabah, kapımız çaldı. Kapıdaki polisler evimize gelmişti.  Çocuklar uyuyorlardı ama hepsi uyandılar. Sanki teröristmişiz gibi peşinen kabul edilmiş ve hüküm  verilmiş gibi muamele ediliyordu. Evimiz arandı, bir şey bulunamadı. Ne bulunsun ki; suçlu değiliz ki bulunsun.

 

Eşim evde değildi, iş görüşmesi için başka bir şehre gitmişti. Polisler; “gelsin eşin, savunmasını versin gitsin” dediler. Ben de, “tamam” dedim. Ertesi gün eşim şehir  dışından geldi. Olanları  anlattım;  “tamam gideyim, ne istiyorlarmış ki, ne suçumuz var?” dedi ve gitti.

 

Ama öyle olmadı; eşimi tutukladılar ve 1.5 senedir tutuklu. Mahkemeye çıktığında hakim; “seni niye tutuklamışlar?” dedi. Tam salacakken, mahkemeye ara verdiler. Tabii biz çok sevindik. Ara bitince içeri girdik ama hakim tutukluluğun devamına karar verdi. Adeta yıkıldık ve hala eşim tutuklu.

 

Rabbim tez zamanda tüm  suçsuzların tahliyesini versin. Bu insanlar terörist olmaz, olamaz!..

 

✏SIZDEN GELENLER-2✏

 

Resmi İzinle Kurulmuş Şirket ve Banka Hala Suç

 

Ben KHK’dan dolayı mağdur olan biriyim. Egitim kurumu olan özel bir şirkette çalışmaktaydım. Herkesin bildiği malum KHK’lardan dolayı çalıştığım kurum kapandı ve işsiz kaldım.

 

İşsiz kalmamın üzerine bir de, devletin yasal izniyle ve o dönemin Başbakan ve İstanbul Belediye Başkanı olan malum kişinin katılımıyla açılan bankaya para yatırdığım için mali şube polislerince evim basıldı ve hakkımda soruşturma açıldı

 

Ardından da Google Play marketinde yasal olarak bulunan bylock nedeniyle bir kez daha soruşturuldum.

 

Legal ve anayasal hakları suç sayan ve bu gerekçelerle onbinleri tutsak eden idarenin zulmü altındayız.

 

Mağdurum ve mağduruz… Adeletin komadan çıkacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

✏SIZDEN GELENLER-3✏

 

“İki Çocuğumla Başbaşa Kaldım”

 

Ben G.

 

Eşim Milli Eğitim’de öğretmendi. Hayalleri ve idealleri olan bir aileydik. İki tane küçük çocuğumuz var. Büyük olan 3 yaşında, diğeri daha yürüyemiyor bile.

 

Bir sabah ansızın gelip, eşimi  evden aldılar. Daha ne ile suçlandığını bile öğrenemeden alıp götürüler. 10 gün gözaltında kaldıktan sonra tutuklandığını öğrendik. Bütün hayallerim yıkıldı. İki çocugumla başbaşa kaldım.

 

Eşim okulunda çok sevilen bir öğretmendi. Vatana millete faydalı öğrenciler yetiştiriyordu. Öğrencileri, öğretmenlerinin tutuklandığı haberini alınca çok üzüldüler.

 

Şu anda aile olarak perişan bir haldeyiz. Maddi manevi bir sürü sıkıntı çekiyoruz. Çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılamakta çok zorlanıyorum. Ne olursunuz, yetkililerin sesimi duymasını sağlayın!

 

Benim eşim çok iyi bir öğretmendi. Vatana, millete, devlete hiç bir zaman zararı olmadı. Aksine, hep vatanı milleti için canla başla çalıştı. Ama sonuç olarak bir “terörist” gibi derdest edilip tutuklandı.

 

Şu anda önümüzü göremiyoruz; geleceğimiz karardı. Ne olur yetkililer bize yardımcı olsun!..