Türkiye’de yargı eliyle yürütülen intikam siyasetinin mağduru binlerce çocuktan biri Ali Nadir. Henüz 1 yaşındayken girdiği cezaevinde hayatı öğrenmeye başladı. Avluda ilk adımlarını attı.

Manisa’da yaşayan Bilal ve Rabia Çetin çifti 3 Mart 2017 günü gözaltına alındıkları öğrenildi. Bu tarihten 20 gün önce yüksekten düşme neticesi beyin kanaması geçiren Bilal Çetin henüz tedavisi bile tamamlanmadan gözaltına alındı. 12 günlük gözaltından sonra tutuklanan çift cezaevine gönderildi. Ali Nadir bebek 6 ay boyunca annesi ve babasız kaldı. Cezaevi şartlarının bebeğine uygun olmadığını düşünen anne Rabia Hanım, en son emniyet nezarethanesinde emzirdiği çocuğunun hasretine 6 ay dayanabildi.

Ali Nadir bebek şu an cezaevinde annesinin yanında bulunuyor. Ancak bu kez de babasına hasret kaldı. Zor cezaevi şartlarında yetersiz beslenen minik yavru, daracık bir alanda yürümek, koşmak durumunda bırakılıyor.

Ayrıca Ali Nadir her sabah gardiyanlar tarafından yapılan koğuş sayımlarından sayı saymayı öğrendi. Yeri sıcak yuvası ve okul olması gereken Ali Nadir gibi yüzlerce bebek dört duvar arasında büyüyor. Bu durumun son bulması tutuklu ailelerin en büyük arzusu.