Selamun aleykum…

İnşaallah mahkemenden sonra canını sıkmamışsındır. Hiçbir şey için üzülme. Bu yaşananlar sadece imanımızın oturaklaşması için oluyor. Dediğim gibi, Rabbimiz bizim mağduriyetimizden haberdar elbette. Vekilimiz O ise başka söze ne hacet… Başımıza gelen, gelecek olan her şey belli; üzülmeye, ümitsizliğe yerimiz yok. Kendimizi O’na teslim edeceğiz. İnşaallah  saadet  gelecek.

Anı yaşamak çok önemli. Biz hep  sevinçleri, yapacağımız şeyleri ileri erteliyoruz. Bu çok yanlış bir şey. Burada öğrendiğim en önemli şeylerden bir tanesi de bu. İçinde yaşadıgın yeri, zamanı çok iyi değerlendirip yaşayacaksın. Keşkelere yer bırakmayacaksın. Biz malesef güzel günleri hep ileride aradığımız için, zamanımızın kıymetini bilmiyoruz. Sana tavsiyem eğer uyarsan; zamanını çok iyi değerlendir, geleceği düşünme, başına gelene de sabret.

Bunları sana niye yazıyorum? Bayanlar erkekler gibi değil, ruhsal gerilimleri, gelgitleri çok oluyor. Bazı şeyleri çok dert edip hasta olabiliyorlar. Sakın ha!.. Nasıl ki yağmursuzluk zamanı, yağmur duasının vakti ise, bela ve musibet zamanı da, ibadet ve dua vaktidir. Bu bilinçle kendimizi mesul bilip, ona göre planımızı yapalım.

Kendine ve kızıma çok dikkat et. Rabbim korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail eylesin. Hayırlıuzun ömürler ihsan eylesin. Kaldıramayacağımız yükleri omzumuza yüklemesin. Hastalıklarla, çocuklarımızla imtihan etmesin, bize hayırlı nesiller nasip etsin. Bizi birbirimizle imtihan etmesin. İki dünya mutluluğu versin, cehennemden azat eylesin, el ele beraber cennete girmeyi nasip etsin!.. Aminn…. Allah’a emanet olun…