Uşak Cezaevi’nden Sabır, Dua ve Özlemle…

 

 

Merhaba,

 

Gönderdiğin mektubunu aldım. Memnuniyet ve hasretle okudum.

 

Sorularına belki cevap olur diye biraz kaldığım yerden bahsedeyim sana. Burası 40 metrekare bi koğuş. Koğuşta 30 kişi kalıyoruz bazen sayımız artabiliyor. Koğuş 2 katlı. Alt katta banyo, lavabo ve mutfak var. Üst kat yatakhane. Koğuş arkadaşlarımın geneli buranın yerlisi. Esnafından öğretmenine, iş adamından, müdürüne çok farklı iş kollarıyla uğraşan insanlar. Hepsinin ortak paydası mazlum olmaları.

 

Bir de bahçesi var koğuşumuzun. Ufak ama buna da şükür. Öğlen saatlerinde 10 dakika güneş görüyor koğuşun bahçesi. Görmen lazım koğuştaki arkadaşların 5-10 saniye de olsa güneşe değmek için nasıl sıraya girdiklerini. Çünkü sadece 10 dakika o da 1 köşe tek görüyor güneşi.

 

Burada nefsime en zor gelen şeylerden biri de çamaşır yıkamak. Evet zor geliyor ama inşaallah elbiselerimizden yıkanınca kirlerin döküldüğü gibi günahlarımız da dökülüyordur. Öyle düşünüyor ve öyle niyazda  bulunuyorm Rabbime.

 

Bizi suçlu ilan edenler ve vefasızlık gösterenler de biliyorlar  bizim bilerek yada bilmeyerek bir karıncaya bile zarar veremeyecegimizi. Aslında bu bizim değil, bizi suçlayanların imtihanı ve de vefasızların.

 

İnsaallah biz kaderimize rıza gösterip, Rabbimize sığınarak kazanacağız bu imtihanı. Rabbim şaşırtmasın. Sakın haa üzülme, biraz daha sabır edelim insaallah. Rabbim çok guzel günler gösterecek. İmtihan büyük ama ecri çok daha büyük. Rabbim çektiğimiz bu sıkıntıların yüzü suyu hürmetine günahlarımızı affetsin. Bize geri kalan hayatımızda cennet gibi bir hayat nasip eylesin. Sonra da ahirette gercek cennetine koysun inşaallah. Evet şartlar zor, sıkıntılar var ama bizim de herşeye gücü yeten Rabbimiz var. Oyunu kuran O (c.c). Bizlere hayatta bu rolleri veren de O (c.c). Zalimlere karşı dik durmamız lazım ki zulümlerinde boğulsunlar ve mutlu olamasınlar. Evet muhakkak ki Allah mazlumlarn yanındadır ve zalimlerinde cezasını verecektir. Neylerse güzel eyler. Güzel eyleyecek inşaallah. Bu imtihanı da sabırla kazanacağız inşallah. Allah sabredenlerle beraberdir.

 

Allah’a emanet ol.

 

Sabır,dua ve özlemle…