Yusuf AYDIN

 

Merhaba Can Yoldaşım,

İnşaallah mahkemenden sonra canını sıkmamışsındır. Hiçbir sey için üzülme. Bu yaşananlar sadece imanımızın oturaklaşması için oluyor, dediğim gibi Rabbimiz bizim mağduriyetimizden haberdar elbette, vekilimiz oysa başka söze ne hacet.

Bizler kadere inanmış insanlarız. Başımıza gelen, gelecek olan herşey belli, üzülmeye , ümitsizliğe düşmeye gerek yok. Kendimizi O’na teslim edeceğiz, inşaallah saadet gelecek.

Anı yaşamak çok önemli, biz hep sevinçleri, yapacağımız şeyleri ileri erteliyoruz. Bu çok yanlış birşey. Burada öğrendiğim en önemli şeylerden bir taneside bu. İçinde yaşadığın yeri, zamanı çok iyi değerlendirip yaşayacaksın. Keşkelere yer bırakmayacaksın. Biz malasef güzel günleri hep ileride aradığımız için zamanımızın kıymetini bilmiyoruz. Sana tavsiyem eğer uyarsan:) zamanını çok iyi değerlendir, geleceği düşünme, başına gelene de sabret.

Nasıl ki yağmursuzluk zamanı, yağmur duasının vakti ise bela ve musibet zamanıda, ibadet ve dua vaktidir. Bu bilinçle kendimizi mesul bilip ona göre planımızı yapalım.

Kendine ve kızıma çok dikkat et. Rabbim korktuklarımızdan emin umduklar