Hatice Marmara

Canım Yavrularım,

Sizi çok seviyorum ve çok özledim… Mektuplarınızı aldım, o kadar mutlu oldum ki anlatamam. Sizi her hafta göremiyorum. Mektuplarınız ve resimlerinizle teselli oluyorum ve Rabbime tez zamanda bizi kavuşturması icin dualar ediyorum. Ayni çatı altında olabilmek, bir sofra etrafında toplanabilmek, beraber film izlemek, beraber riv riv yapmak… Herşey ne büyük nimetmiş. Bu ayrılıklarımız zahiren kötü görünüyor ama bir araya geldiğimizde sevgimizin kat kat arttığına şahit olacağız inşaallah.

Abiniz nasıl çok merak ediyorum ve mektubunu bekliyorum ve resimlerini… Bolca selam soyleyin. Oğlum kapalı görüşe gelirsin diye düşündüm ama megafondan ismim okunmadi? İnşallah açık görüşe yetişirsin seni çok . Günluk gibi yazacagim dedigin mektubunu bekliyorum heyecanla… Neler yapıyorsunuz ayrıntılı yazın. Günleriniz nasil geciyor?

Güzel kızım açık görüşte sizinle görüşmek bana ilaç gibi geldi, çok şükür ki yakın zamanda tekrar görüşebileceğiz. Bu mektup size ulaştığında anneannen görevi devralmis olacaktır diye tahmin ediyorum. Mektupta komşular yemek getiriyor demişsin..

Refis’im, cimcime kızım nasılsın. Benn iyiyim. Sizleri özlemek en büyük sıkıntım. Ama biliyorum ki bir gün mutlaka masumiyetim anlaşılacak ve hepimiz birbirimize kavuşacağız insallah.

Türkçe ögretmenin seni kontrolcüsü yapmış çok sevindim senin zaten başarıyla bu görevi yerine getireceğine inanıyorum.

Mektubunuzda rüyanda beni ziyarete geldigini yazmışsın ya, rüyan aynen çıktı, hem de açık görüş (23 ekim) yaptık, hem de kızlarımla başbaşa göndermişsin, cok guzeldi.

Canım yavrularım telefon evrağınız hala gelmediği için sizi arayamıyorum.

Canim yavrularım size bileklik ördüm. Umarim beğenirsiniz. Açık görüşte veririm zannediyordum ama yasakmış, ben de mektupla gönderiyorum umarım ulaşır.

4 tane bileklik gönderiyorum. …..Abinize de öreceğim ona sonra gönderirim. Siyah bileklik abinizin, pembe olanların biri Nalis’in, biri Refis’in; kırmızı beyaz olani kızlar ortaklaşa kullanırsınız. Bir de burdaki bir teyzeniz size kiraz kolye ördü. Onu da gönderiyorum.

Bu gün babanız zeytin çekirdeğinden tesbih yapıp göndermiş. Çok mutlu oldum görüşe gidince söylersiniz.

Anneannenize cok selam söyleyin ve onu sakın hiç üzmeyin.

Not: babaniza kac defa gidebildiniz, babaniz nasil ayrintili bilgi istiyorum

Sizi Allah’a emanet ediyorum.

Anneniz