Rejimin zulmünden kaçarken dünyada yaşanabilecek en büyük acıyı yaşayan masum insanlara bir de gözaltı ve tutuklama zulmü yaşatılıyor.

Türkiye’deki zulümden kaçan; içinde çocuk ve bebeklerin bulunduğu Ege Denizi’nde batan bottan sağ kurtarılan ancak eşini ve biri 2,5 yaşında diğeri 8 aylık iki bebeğini kaybeden anne Gülfem Yeni tutuklanmak isteniyor. Aynı olayda eşini ve oğlunu kaybeden öğretmen H.A. da tutuklanmış ve yaşadığı acı katlanmıştı.

Acılı Annenin Şunları Söylediği İddia Edildi:

“Eşim çok iyi yüzerdi. Ancak botumuz batınca eşim vefat etti. Çocuklarımızdan biri benim kucağımdaydı. Sonra eşimin kucağındaki çocuğu da aldım. Bir kolumda bir çocuğum diğer kolumda da diğer çocuğum bota tutunduk. 1 saate yakın bağırdık. Bir balıkçı teknesi gördü. Ama çocuklarım kucağımda vefat etti. Onların cenazelerini taşıdım. Tekneye ilk ben çıkardım çocuklarımı. Biraz daha o tekne gelmemiş olsa idi, denizdeki herkes vefat etmiş olurdu.”

Gülfem Yeni’nin vefat eden bebeklerine ve eşine Hizmet Hareketi üyesi oldukları gerekçesi ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanının talimatıyla cenaze aracı verilmediği ortaya çıkmış, Belediye durumu bir basın bildirisiyle adeta kıvırmaya çalışmıştı.

https://t.co/H5uo96ftRG