OHAL KHK’ları ile mesleğinden ihraç edilen polis memuru genç kadın, yakalandığı amansız hastalık neticesinde hayatını kaybetti.

Dudu İnce Çelikten, 15 Temmuz sonrası eşi ile birlikte mesleğinden ihraç edilen polis memurlarındandı. Yaşamaya mahkum edildiği sıkıntılara dayanamadı. Stres ve üzüntüden yemek borusu kanseri hastalığına yakalandı. Yaklaşık 1 yıl süren mücadelesinde hastalığına yenik düştü ve yaşamını yitirdi.

Eşi, kullandığı sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı

“Son KHK ile emniyetten ihraç olan polis memuruyum. Eşim, canım karım, 5 yaşındaki Alişin ve 8 yaşındaki kızım Bahar Naz’ın annesi Dudu İnce Çelikten’i kaybettim. Çocuklarımın ve benim acımız çok büyük… 34 yaşında genç yaşta annemizi kaybettik. Son 2 yıldır yaşadığımız malum sıkıntıların üstüne bir de son 1 yıldan beri eşimin amansız hastalığı olan yemek borusu kanseri hastalığı eklendi. Çok mücadele ettik ama başaramadık. Siz kaderdaşlarımla acımı paylaşmak istedim… Eşim için ve geride kalan çocuklarım için dua ederseniz sevinirim. Çok zor imtihanlardan geçiyoruz. Hepimizin Allah yardımcısı olsun…”

https://t.co/Dds9a9ArIF