Benim için hayattaki en kiymetli varlığı yetiştiren, güzeller güzelini bana hediye eden, güzel insan , kıymetli saygıdeğer Kayınvalideme.

Öncelikle, hürmetle ellerinizden öperim. Allah’tan cümlemiz için af ve afiyet dilerim. Maddi-manevi iyisinizdir inşallah. Ben Allah’a şükür iyiyim. Neredeyse 7 ay oldu ama geçen zaman dün gibi. Gelecek zamanların da yarınlardan bir farkı, fazlası olmayacak inşallah. Bize düşen, sabır ile Rabbimizin bizim için takdir ettiği zamanı beklemek.

“Sizden öncekilerin çektiğini çekmeden cennete girebileceğinizi mi zannettiniz?” fermanını duyardık. Acaba başlarına ne geldi? Nasıl dayandılar? Bunları düşünürdük Rabbim, bunların hikaye olmadığını, bugünlerde de yaşanabileceğini bizlere gösterdi. O’nun rızasını talep etmekten başka talebimiz yoksa, O’nun yolunda isek yaşadıklarımıza ne gam.

Dertli ne ağlar gezersin burada

Ağlatırsa Mevlam yine güldürür

Kerimdir onarır kulun işini

Ağlatırsa Mevlam yine güldürür.

Rabbim, üzerinize sekine indirsin. Kalbinize inşirah versin. Sabır gücü ile çevrenizi çepeçevre sarsın.

İki hafta once kayınpederim ziyaretime geldi. Çok memnun oldum. Allah onun da sıkıntısını gidersin, nasip eylesin. Umduğumdan iyi buldum. Dirayeti, teslimiyeti, sakinliği beni daha da rahatlattı. Tam manasıyla tevekkül edebilirsek Rabbimin herşeyi nasıl yoluna koyduğunu göreceğiz inşallah. İradelerimizi çok fazla işin içine karıştırdığımızdan dolayı imtihan biraz çetin geciyor. Bittiginde hepsi serap gibi, hayal meyal kalacak inşallah.

Geçen hafta babanıza okuduğum hatmi bitirdim. Allah kabul etsin. Mekanını cennet etsin. Yeğeninizin çocuğu olmuş ayrıca onun için de tebrik ederim. Allah ailesiyle beraber hayırlı ömürler versin.

Anne-babaya mektup yazmak zor oluyor. Kelimelerin çoğunu kızınıza saklıyorum, ona yazıyorum. Şu sıralar arayı biraz uzattı ancak benim için beklemekten daha doğal  bir şey yok burada. Metaneti, duruşu , zorlukların üstesinden gelişi beni cok rahatlatıyor. Hasret ve özlem içimde kor gibi onu da gözyaşlarım dindirmeye çalışıyor.

Yanınızda bulunanlara da saygımı, hürmetimi, selamımı iletin. Allah cümlenizin yardımcısı olsun. En kısa sürede sürpriz lütuflarla sizleri ve ailelerinizi sevindirsin. Fereç ve mahreç nasip eylesin.

Tarih, öyle büyük insanlar kaydeder ki; birçok büyükler, onlara nispeten küçük kalır. Ezelden ebede akan zaman icinde , geçen bugünlerin ne önemi var? Temiz ruhlu insanlar, saadet ve huzurlarını kalplerine hapsedemezler. Erdikleri ve yaşadıkları mutlulugu başkalarıyla paylaşmak özlemi duyarlar. Rabbim o özlemlerinizi dindirsin inşallah.

Bir insan, uğradığı haksızlığa Allah için katlanırsa Allah da o kuluna mutlaka yardımıyla destek verir. Bu Efendimiz(SAV)’in  Hz.Ebu Bekir ‘e söylediği sözlerden biri. Biz niyetimizi halis tutalım. Rızaya ermeye çalışalım.

Sabrın bulunduğu yerde bela bulunmaz. İhlâslı her iş Allah’ın izni ile başarıya ulaşır. Ağır başlılık ve vakar  bizim hasletimizdir.

Ey Alemlerin Rabbi! Düne, bugüne, yarına, parçalanmayan zamana hakim olan, zamanını daraltmış olmayan ey zaman sahibi. Güzelliğin, öfkenin, adaletin, ihtişamın, cebrin ve hiddetin Rabbi! Ey Galipler Galibi! Senden, Senin takdirinden başka bir şey istemeyeceğiz. Bizden razı ol.

Tarih şeref veren erler anılırken,

Yükselmeye ruh en geniş alemlere yerden,

Bizi rayihanın feyzi sarar ruhu derinden,

Geçmiş gibi, cennetteki gül bahçelerinden.

Dualarınızda olmak dileğiyle.