Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli bir komiserin, karakolda bir kadın avukatı önce jopla darp ettiği, ardından silah doğrultuğu görüntüleri bir anda ülkemizin gündemine oturmuştu.

İstanbul Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Araştırma Büro Amirliği’ne gelen bir kadın avukat, gözaltına alınan bir şüphelinin ifadesine katılmak istedi.

Kadın avukat ifadeye katılamadan, amirin şiddetiyle karşılaştı. Sigara içmek için avluya çıkan avukat, bir banka oturdu. Bu sırada çaprazındaki bankta oturan polis merkezinden sorumlu komiserle, karşılıklı sohbet etmeye başladılar. Ardından da avukatın iddiasına göre bir anda konu karakolda dayağa geldi. Avukata, “Burada çok avukat dövdük, sizi de dövelim mi?” diyen komiser, sonrasında da emrindeki polislerden sopa getirmelerini istedi.

Birkaç dakika sonra bir polis tarafından iki sopa getirildi. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülere göre, komiser ikisini alarak kontrol etti. Daha sonra sopanın birini polise geri veren komiser, diğeri ile de polis merkezinin içinde kadın avukatın eline vurmaya başladı. Bununla da yetinmeyen komiser, bu kez de polislere içeriden silah getirmelerini söyledi. Hemen getirilen tabancayı alan komiser, silahın namlusunu kontrol etti. Hazneye mermiyi veren komiser, iddiaya göre ateş etti. O anlarda kamera görüntüsüne yansıyan bir polisin, silahın sesinden kulaklarını tıkadığı görüldü.

Komiserin içeri girmesiyle, silah, avludaki klimanın üstünde kaldı. Bu sırada karakolun bir temizlik görevlisi silahı alarak, namlunun ucunu yine avukata çevirdi. Kadın avukat ise korkudan içeriye kaçtı. Ardından da bir polis memuru temizlik görevlisinden silahı alarak ortalıktan kaldırdı. Saatler sonra müvekkilinin ifadesine katılan avukat, daha sonra polis merkezinden ayrıldı.

Savcılığa giden avukat, yaşadıklarını savcıya anlatarak Bayrampaşa Asayiş Büro Amiri’nden ve yardımcılarından şikayetçi oldu. Başlatılan soruşturma kapsamında sorumlu komiser dahil 4 kişi açığa alındı.

Bir avukata işkence yaparken yakalanan ve odasında suç aletleri bulunan komiserin kimliğide belli oldu. Gökhan Kızıltepe isimli komiser yardımcısının daha öncede işkencenin en çok yapıldığı birimlerden olan İstanbul Terörle Mücadele Şubesi’nde çalıştığı öğrenildi.