Cezaevlerinde bulunan 700’ü aşkın bebekten her gün ayrı bir acı haberi geliyor. Annesi Esma Yıldız ile birlikte Urfa 2 No’lu Cezaevi’nde tutuklu olan 10 aylık astım hastası Arin bebeğe ilaçlarının verilmediği öğrenildi.

Cezaevi ziyaretinde eşi ile görüşen baba Mihdi Yıldız cezaevi şartlarına dikkat çekerek, kızı Arin bebeğin raporu olmasına rağmen ilaçlarının verilmediğini belirtti.

Bakanlıktan Cevap Bekleniyor

Ayrıca 12 kişilik koğuşta 33 kişinin kalındığını ve geçtiğimiz hafta sudan kaynaklı zehirlenmelerin yaşandığını kaydeden Yıldız, kızları Arin bebeğinde zehirlendiğini söyledi. Eşinin koğuşunun tıka basa dolu olduğunu söylediğini aktaran Yıldız, görüş saatininde kısaltıldığını belirtti.
Zehirlenme olayının ardından tutukluların sadece revire götürüldüğünü ifade eden Mihdi Yıldız bunun dışında bir sağlık kontrolü yapılmadığını söyledi. Bu iddiaları değerlendiren çok sayıda avukat ve fikir insanı Adalet Bakanlığı’na seslenerek cevap bekliyoruz dedi.

Durum Daha da Kötüleşiyor

Zehirlenmenin ardından Arin bebeğin durumunun daha da kötüleştiğine dikkat çeken baba Yıldız, ” kızımın ilaçlarını vermiyorlar”. Astım hastası olduğuna dair raporu olan kızıma haftanın iki günü cihazla verilen tedavi, ilaç yok denilerek yapılmıyor. Kızımın sağlık durumundan endişeliyim dedi. Arin bebeğin yeterince beslenmediğini de aktaran baba Yıldız” Eşim sağlıksız beslenmeden kaynaklı sütü olmadığı için Arin’i yeterince besleyemiyor. Dışarıdan da mama istediklerinde de farklı gerekçelerle getirilmiyor. Bebe bisküvisi ve süt ile ek gıdayla beslemeye çalışıyorlar” diye konuştu.

https://t.co/rX8YFkcQiS