Ben Erzincan doğumluyum. İlk -Orta ve Lise eğitimini Erzincan’da tamamladım. Üniversiteyi Bursa Uludağ Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümünde bitirdim. Üniversite okurken devlet yurtlarında kaldım.96 yılında üniversiteden mezun oldum. Mezun olduğum yıl itibariyle Bursa’da farklı dershanelerde Fizik Öğretmenliği yaptım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

7 yıl dershanelerde çalıştıktan sonra 2003 yılında 2 arkadaşımla beraber dershane açtık.11 yıl dershane işlettikten sonra (kendi kurumumda hem öğretmenlik, hem idarecilik hem de işletmecilik yaptım.) dönüşüm sürecinde 2014 yılında dershanemizi Özel Okula dönüştürdük. Kurumumuzda her renkten öğrenci eğitim görürken bu öğrencilere Bursa’nın en iyi öğretmen kadrosu eğitim verdi. Kurum açık olduğu dönemde hep iyi standartlarda eğitim verdi. Yaklaşık bir yıl önce kurum şirketindeki hissemi diğer ortağıma devrederek aynı kurumda öğretmen olarak çalışmaya devam ettim. Ta ki 15 Temmuz sonrası kötü bir iftirayla, çalıştığım kurumun 23 Temmuz sabahı KHK ile kapatılmasına dek. Şahsım adına tüm mağduriyetler bu tarihten sonra başladı. Öncelikle KHK ile kapatılan kurumların öğretmenlerinin çalışma izinleri iptal edildi.

Bu iptalle daha öncesinde kapıda karşılayıp değer veren kurumlar kapılarından içeriye, çalışma onayımız iptal olduğundan sokmaz oldular. “Nazikçe çok ihtiyacım var. Ama…” O günden bugüne hiç bir kurum çalıştırmadı/çalıştıramıyor. Öğretmenlik harici her işi; Geçmişte yapamayız dediğimiz işleri ekmek kaygısıyla yapar olduk. Elimizde ne kadar birikimimiz varsa hepsini bitirdik. Ailecek hepimiz savrulduk. Hayat standardını geçtim; yaşam mücadelesi verir olduk. Ev kiramı ödeyemez, iş çıkmadığı günlerde evime ekmek getiremez oldum. Çalışma Onayımız iptal olduğundan Eylül ayında MEB’in hak tanıdığı dershane öğretmenlerinin milli eğitime geçiş şartlarına uymuş, ancak çalışma onayım iptal olduğundan başvurum kabul edilmemiş oldu. Maalesef bu hakkımız da elimizden alındı.

Bir cadı avıyla toplumun bir kısmına yapılmakta olan temizlik; kurumumuzu da vurmuş, kurum bir iftiraya kurban gitmiştir. OHAL kapsamında KHK ile kapatılmıştır. Bu kapatılmalarda olan biz öğretmenlere olmuştur. Bu mağduriyetler bir an evvel giderilmezse kişiler üzerinde tamiri mümkün olmayan yaralar açacaktır. Bu maili veya mektubu okuyan sizlerin bir an evvel bu mağduriyetleri duyacağınızı ve gerekli yerlere insan hakları için baskı yapacağınızı umuyorum.

Teşekkür ediyorum.