Hizmet Hareketine yönelik tenkil ve zulüm operasyonları uluslararası toplumların tüm eleştirilerine rağmen hız kesmeden devam ediyor. Hukuksuzca ve keyfi yapılan bu soruşturmalarla birçok ailenin parçalanmasına göz yumuluyor. Gözaltına alınan ve tutuklanan on binlerce masum insanın çocukları ve bebekleri, günlerini anne ve baba hasretiyle akrabalarının yanlarında geçirmek zorunda bırakılıyor. Bazı çocuklara yaşlı dede ve nineleri bakarken, bazılarına ise uzak akrabaları bakıyor.

Samsun’da yaşayan Semra, Senih (12) ve Zafer (10) isimli 3 kardeşte cadı avı operasyonlarına maruz kaldı. Cezaevinde 18 aydır tutuklu olan babalarından ayrı kalan ve büyük hasret yaşayan bu 3 masum yavruya yapılan zulüm az görülmüş olacak ki şimdi de annelerinden koparıldılar. Okulların tam da başladığı bu günlerde anneleri de nedeni belirtilmeden ve herhangi bir gerekçe gösterilmeden Samsun Emniyeti tarafından gözaltına alındı. Annelerinin gözaltına alınmasıyla 3 kardeş adeta kimsesizliğe mahkum edildi.18 aydır baba özlemi çeken yavrular şimdi de anne hasreti yaşıyor. Yapılan bu yanlış uygulamadan bir an önce vazgeçilerek annenin serbest kalması bekleniyor.

Geleceğimiz çocuklara, bu çocukların gelecekleri de anne ve babalarının serbest kalmalarına bağlı. Yaklaşık 50 bin tutuklunun, sayısı yüz binleri bulan çocuklarına yaşatılanlar hesaba katıldığında, sosyal ve psikolojik yıkımın ülkenin sadece bugününü değil, geleceğini de hedeflediği açıkça görülüyor.