Türkiye’deki cezaevlerinde insan hakları ayaklar altına alınmaya devam ediyor. Tutuklandıktan sonra insanlık onuruna aykırı tutum ve uygulamalara maruz kalan insanlar ise tutuklanma korkusu altındaki doktorların rapor vermemesi nedeniyle mağduriyetlerini ispatlayamıyorlar.

İstanbul Silivri 4 Nolu Cezaevinde tutuklu olan 24 yaşındaki müvekkilinin cezaevinde yaşadığı mağduriyeti sosyal medya hesabından duyuran bir avukat cezaevlerindeki durumu gözler önüne serdi. Müvekkilinin 2 ay önce başını çarptığı için devam eden ağrı nedeniyle defalarca revire çıktığını ve migren diye ağrı kesici verilip gönderildiğini belirten avukat, müvekkilinin artık yataktan kalkamayacak hale gelip günlerce kusunca hastaneye kaldırıldığını ve BEYİN KANAMASI geçirdiği için ameliyat olduğunu ifade etti.

Cezaevinde yaşanan bu mağduriyetin tek olmadığı, buna benzer olayların belkide her gün yaşandığı ve insan hayatının ne kadar ucuz olduğu bir kez daha görülmüş oldu. Bu yaşanan mağduriyetin yanında vicdanları yaralayanın ise yetkililer tarafından hiçbir önlem alınmaması ve sorumlular hakkında adli ve idari işlem başlatılmaması oldu.

https://twitter.com/_aycacicek_/status/1047026757998694402