Ben Manisa’nın halılarıyla meşhur Demirci ilçesinin bir dağ köyünde doğdum taşımalı eğitimle ilkokulu okuyan bir köy çocuğuydu. Hizmete gönül veren üniversiteli abiler, elimden tuttular bana ahlakı, ahlaklı olmayı öğrettiler Kur’an-ı Kerim’in düsturlarını ahlakını hayatında uygulamayı öğrettiler.

Kimlerin şer olduğunu, kimlerin hak olduğunu kuran sünnet ve hadis kaynaklarından şu gün için anlayabiliyorum. Mağdur muyum? mağdurum ama hiç bir zaman Allah’a şikayette bulunmadım, kullara şikayette bulunmadım, hep şükür ettik her zorluğun arkasından bir kolaylık geleceğini bildiğimiz için sabrettik. Ne diyor Cenab-ı Hak ” ben sabır edenler ile beraberim” buyuruyor. İşte bu yüzden sabır ediyorum. Hayatımı, yaşama aşkımı elimden aldılar. Alsınlar önemli olan Allah’ın huzurundaki ahiret hayatımız çok şükür zulm eden olmadık, zalim olmadık. Özgür değilim ama mutluyum, huzurluyum çünkü doğru yoldayım bundan eminim.

15 Temmuz tiyatrosu binlerce insanın hayatını etkilediği gibi benim de hayatımı 17 Ağustos 2017 perşembe günü özgürlüğümü elimden alarak etkiledi. Sabah saat 07.00 da biri telefonumu arıyor ama sürekli durmadan arıyor bende kuşk

ulandım numarayı google yazdm emniyet’in teli olduğunu öğrendim sonra bir daha aradılar ismimi hitap edip buraya gelip ifade vermeniz gerekiyor dediler ben de ” tamam ” dedim ” biz mi gelelim ekipler ile yoksa siz mi gelirsiniz ” dediler “ben gelirim “dedim ve kapattım. Çıktım evden, gitmedim başka yere gittim ailemi aradım, onlar da “gel, ifade ver ” dediler, ben “gelmiceğim” dedim. Perişan oldular ben “gidiyorum” dedim “hakkınızı helal edin” dedim babam da “doğru bildiğin yoldan şaşma oğlum” dedi ve bir daha seslerini duyamadm ta ki 2018 nisan ayına kadar…

Sekiz ay sonra seslerini duydum mutlu oldular, sevindiler “bayramlar zor geçiyor” dediler. Benim için de zor geçti ben de isterdim, ellerini öpüp iyi bayramlar demesini onları mutlu etmeyi ama olmadı. Ailemin benden bir beklentisi vardı, memur olmak. Bunu da yapamadım, mutlu edemedim onları. Ama Allah büyük belki gelecekte olurum. Hep bir engel çıktı, memur olamadım, tam sınavlardan güzel puan aldım, memur olacağım derken darbe tiyatrosu ile o da yeni bir engel oldu önüme. Hasta oldum, muayene olamadım, hakkımda arama kararı olduğu için, çalışmak istedim iş bulamadım, kendimi izah edemediğim için insanlara, sanki toplum dışlıyor gibi başka gözle bakıyorlar.

Bunlar da gelip geçecek Allah’ın izni ile yeter ki bizler Kur’an-ı Kerim’in yolundan Peygamber Efendimizin (sav) yolundan ayrılmayalım. Bir gün haksızlığa uğrayanlar, zulüm görenler Allah’ın izniyle güzel günler görecekler, bunun inancındayım çünkü sabır etmek ve Allah’a güvenmek sadace ona güvenmek bizi feraha erdirecektir.