Adı işkence merkezi olarak anılan Mersin Terörle Mücadele Şubesinde gözaltına alınan kişilere yönelik ağır işkenceler yapılmaya devam ediliyor.

Hizmet Hareketine yönelik hukuksuz soruşturmalar neticesinde gözaltına alınarak emniyete götürülen kişilere yönelik Mersin emniyetinde yapılan işkence ve kötü muameleler artarak devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda gözaltına alınan M. E. isimli mağdurun, evinde gözaltına alındıktan sonra maruz kaldığı işkenceler sonucu bilinç kaybı yaşadığı ve hastaneye götürüldüğü belirtildi. “Kaza geçirdi” denilerek hastanede bir süre tedavi ettirilen şahsın kendisine geldikten sonra tekrar emniyete götürüldüğü öğrenildi.

Daha önceki gözaltı dalgalarında emniyete götürülmüş olan M. K. isimli mağdura da ağır işkenceler yapıldığı dile getirildi. Birçok mağdur şahsın anadan üryan soyundurularak sorgulandığı, hayalarının sıkıldığı ve darp edildikleri ifade edildi. Mağdurların önlerine hazır ifadeler ve isim listeleri konularak zorla imzalatılmak istendiği belirtildi.

Geçtiğimiz aylarda Erdem Tülek isimli işkenceci müdürün yerine TEM şube müdürü olarak atanan Ufuk Ateş’in işkence ve kötü muameleleri arttırarak sürdürdüğü iddia edildi.

İşkenceler yapan, talimatlarını veren ve göz yuman kamu görevlilerinin bazılarının isimleri:

Ufuk Ateş (Mersin TEM Şube Müdürü)

Esat Feryadi Doköz (Mersin İstihbarat Şube Müdürü)

Mehmet Şahne (Mersin İl Emniyet Müdürü)

Ali İhsan Su (Mersin Valisi)

Mustafa Ercan (Mersin Başsavcısı)

https://m.haberturk.com/mersin-haberleri/64090231-mersinde-feto-operasyonu-17-gozaltioperasyonda-saksi-icindeki-topraga-gomulu-halde-harici