Hizmet Hareketi gönüllülerini sindirme operasyonları tüm hızıyla bir yandan devam ederken, bir yandan da yaşatılan mağduriyetlerin bilançosu çok ağır oldu. Kıyım operasyonlarında yüz binlerce insan ekmeğinden edildi, on binlercesi de ne suç işlediğini bilmeden derdest edildi, tutuklandı.

Mağduriyetlerden en çok etkilenenler ise hiç şüphesiz minik bedenler oldu. Anne-babaları gözaltına alınan yada tutuklanan çocuklar ileride belki de telafisi mümkün olmayacak travmalar yaşadı, yaşamayada devam ediyor. Engelli yavruların dramını ise anlatmaya kalemin gücü yetmez. Minik bedenlerin yaşadığı büyük imtihanlar karşısında vicdan sahiplerinin yürekleri sızlıyor.

Türkiye’de zulümle imtihan edilen yüzbinlerce aileden biride Antalya’da yaşayan Topkara ailesi oldu. 2 çocuk annesi öğretmen Aysel Topkara 4 Ağustos 2018 günü mesnetsiz iddialarla tutuklandı. Aysel Hanım’ın küçük oğlunun %20 konuşma engelli olduğu, annesinin tutuklanmasıyla küçük oğlunun psikolojik olarak çok etkilediği ve konuşma özrünün artmasından endişe ediliyor.

Topkara ailesinin yakınları daha fazla mağduriyetlerin yaşanmaması için anne Aysel Hanım’ın tahliye edilmesini ve çocuklarına kavuşmasını istiyor.

https://t.co/sTjb0QEwP0