Dicle Üniversitesi’nde 6.5 yıl akademisyenlik yapan ve ihraç edilen Dr. Mehmet Yanmış, tostçu dükkanı açarak esnaflık yapmaya başladı. Dr. Yanmış “Topluma faydalı bir birey olmak akademiden ibaret değildir. İşimi severek yapıyorum” diyor.

Ozguruz.org sitesi muhabiri Mehmet Erol (@mehmeterol_21), ihraç akademisyen Dr. Mehmet Yanmış ile yeni hayatını konuştu.

29 Ekimde ihraç olan Sn.Yanmış iki yıllık süreçte eski çalışmalarını kitaplaştırmakla uğraştığını belirtti. “İhraç edilseniz, yeni bir hayat kursanız da geçmişinizi silip atamazsınız” diyen akademisyen Yanmış, ortamın itelemesiyle aperatif sektörüne girdiğini ifade etti. Her açıdan yeni bir hayat kurduğunu, iş yerinin inşaat işlerinden dükkanda satılan menemen, gözleme dahil herşeyle ilgilendiğini, müşterilerin başka bir meslekten olduğunu söylediklerini dile getirdi. Yeni işini sevdiğini söyleyen Dr. Yanmış “hayatın, topluma faydalı olmanın akademiden ibaret olmadığını, tost, köfte yapmayı sevdiğini, insanların bu duruma genellikle şaşırdığını, üzüldüğünü” aktardı. İnsanların şaşırmasına şaşırdığını ifade eden akademisyen “emeğinin karşılığını almaktan memnun olduğunu” belirtti.

https://t.co/cLTyx28iSc

https://mobile.twitter.com/Ozguruz_org/status/1058010714068213760