Ağustosun o sıcak sabahı.18 Ağustos sabahı kahvaltı sofrasının başında annemin, benim, babamın, ablamın kahkahalarının yükseldiği o sabah. Bize cehennem oldu ve babamı kopardı bizden. O sabah çıktı gitti evden benim dev yürekli aslan babam ellerine takılan kelepçe ile. Evimizin içinde, aşağıda, apartmanımızın arka tarafında bekleyen zalimlerin sırıtan yüz ifadeleri eşliğinde. Hiç birimiz hic birşey yapamadık.

O sabahtan beri hic girmedi bu eve.. Geçtiğimiz Ağustos ayı 2. yılını doldurdu. İki buçuk seneden beri babama doya doya sarılamadım. Doya doya ağzımın içini doldura doldura “Babamm” diyemiyorum. Sınavlarda aldığım notları babama ancak mektupla söyleyebiliyorum. Her gün her gün ağlıyorum güzel günlerimizi düşünerek.

Bir yaram var hiç kapanmayan,
Bir yaram var sürekli kanayan,
Bir yaram var iki bucuk sene önce açılan,
Öyle bir yara ki o, tek ilacı sevgi olan,
Öyle sevgi olacak ki o bitmeyen tükenmeyen,
Bendeki öyle bir sevgi ki yetmeyen, yetemeyen,
Tek çare bir baba sevgisi…

Ve babamın arkadaşlarından canım …… amcam ve eşi.. Sizi nasıl tarif edebilirim ki.. Babamdan sonra babamın yokluğunu bana hissettirmeyen amcam. Beni kendi 4 evladından ayırmayan, her sevincimi, acımı benimle yaşayan amcam..

Ama seni de aldılar benden. Babamın yerine koymuştum oysa seni şimdi sen de yoksun.. Ve benim acım dörde katlandı. Ama bil ki senin dört evladına ben sahip çıkacağım. Onları ben teselli edeceğim..Karnelerine ben hediye götüreceğim. Elimden ne gelirse yapacağıma söz veriyorum.

Benim karnemi elinde pasta ile …. teyzem geldi kutlamaya.. Ben de annemden yaprak sarması istedim sizin evlatlarınıza canım amcam.. Ufak da notlar yazdım tebrik için karnelerini.

… amcamın eşi canım teyzem. Sen boynunu bükme. Annem ve ben olduğu müddetçe … amcamın bana getirdiği karne hediyelerinin yerine, misliyle mukabelede bulunup güldüreceğim kardeşlerimin yüzlerini.

Bir yaram var sürekli kanayan,
Derman olsam başka yaraya,
Bitirir mi benim yaramı da Yaradan…

Hasretlerin kızı..Büyüyorsun galiba. Büyümek dert çekmekmiş, dertlere derman olmakmış… Böylece derdini azaltırmış… Öyle demiş babam. Babam gülsün yüzün ben senin kızınım.. Hem dert çekerim hem de içimde saklar herkese güler yüzleri güldürürüm. Seni özlüyorum baba çok özlüyorum..
7. sinif Yusuf kizimizin gunlugunden..