Ömer abim, bu süreç başladığında yurt dışında yatırım yapma fikri oluştu. Yıl içinde ramazan ayında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yatırımcı vizesi almıştı. Ramazanda geçici olarak Türkiye’ye geldiler. Sonra 15 Temmuz olayı yaşandı ve bu olaydan sonra ABD’ye gitmek istediler fakat tereddüt ettiler. Anaokulunun bir şubesini sattıktan sonra bir kısım borçlarını ödeyip içteki sıkıntılarını gidermeye çalıştılar. Oluşan baskı atmosferinden dolayı öğrenci sayısında ciddi azalma oldu. Ömer abi eşini ve küçük oğlunu alıp ABD’ye gitmek istedi.

Çok büyük ümitlerle sabah erkenden Adnan Menderes Havalimanı’na gittiler. Pasaport kontrolünde kendisi ve eşini tutuklayıp Yeşilyurt’a götürdüler. Hiçbir dayanak ve gerekçe olmadan tek suçları, en temel hakları olan seyahat ve özgürlük hakkını kullanmalarıydı..! 15 gün gözaltında kaldıktan sonra tutuklandılar.

Abim Menemen’de, eşi ise Şakran cezaevinde tutuklu. Büyük oğlu Oğuzhan ABD’de küçük oğlu Türkiye’de bulunmaktadır.. Büyük bir sevinçle anne ve babasını bekleyen Oğuzhan, büyük bir hüsrana uğramıştı. Canından çok sevdiği anne ve babası suçsuz yere tutuklanırken, masum 6 yaşındaki kardeşi dışarda yapayalnız kalmıştı. Ona bakacak tek kişi vardı o da dedesiydi.

Böylelikle 15 Temmuz gecesi, birçok insanın ailesini dağıttığı gibi hiçbir suçu ve günahı olmayan, mutlu bir aile olan Ömer abimizin de ailesini dağıttı. Cenab-ı HAK’tan dağılan aileyi tekrardan birleşmesini niyaz ediyoruz. Abime ve eşine en yakın zamanda Cenabı Allah’tan kurtuluş niyaz ediyoruz.

Abimin tüm işyerlerine Kendisine ait Özel Ana Okuluna da El Koydular…!!! Maalesef.