Eşim özel bir eğitim kurumunda müdürlük yapmaktaydı. 15 Temmuz darbe gecesinden bir hafta sonra hiçbir açıklama yapılmadan yedi polis memuru evimizde arama yaptı. Hiç birşey bulmamalarına rağmen yine açıklama yapmadan eşimi gözaltına aldılar.
Üç kişilik yerde altı kişi kaldıkları için altı gün boyunca yerde yatmak zorunda kalmış. Eşimi avukatımıza haber vermeden mahkemeye çıkarmışlar. Önce Buca Kırıklar cezaevine sonra haber vermeden Menemen cezaevine bir hafta sonra yine haber vermeden Aliağa Şakran cezaevine götürdüler.

Eşimin dört yıllık üniversite diploması iptal edildi. Açıköğretim üniversitesinde iki bölüm okuyordu, ücretini ödediği halde sınava girmesi engelledi. Eşim diyabet hastası. On beş kişilik koğuşta yirmi iki kişi kalıyorlar. Hiçbir gelire sahip olmayan ben ve yavrularım kira olan evimizi boşaltıp annemlerin evine sığınmak durumunda kaldık.
Çocuklarımın biri lise biri üniversite öğrencisi. İkisinin de eğitim masraflarını karşılayamıyorum. Bankada bulunan bir miktar paramıza el konuldu. Bu olaylardan önce kızım özel bir kurumda eğitimine devam ederken önceden ödediğimiz 7.700 tl ye el konuldu.

Bunca maddi sıkıntının yanında babalarının yokluğundan dolayı (özellikle dört yaşındaki çocuğum) psikolojik problemler çekmekteyiz. Bu kadar maddi ve manevi problemlerin hangisi ile mücadele edeceğimi şaşırmış durumdayım. Eşimin bu esaretten bir an önce kurtulmasını istiyorum.