Eşim bylock kullandı denilerek, hiçbir delil ortaya konmadan tutuklandı. Şu anda hala tutukluğu devam ediyor. Eşimin çalıştığı kurum kapatıldığından beri, aldığı işsizlik maaşı da kesildi. Benim çalıştığım kurum ile anlaşamayınca, başka bir kuruma müracaat ettim. Beni eşimin durumundan dolayı, söz verilmesine rağmen iki ay beklettiler ve daha sonra çalışamayacaklarını ifade ettiler.

Sezon başladığı için ben başka bir yerde iş bulamadım. Şu anda eşi tutuklu, kendisi işsiz, bir çocuğu üniversitede, bir çocuğu lisede okuyan bir anne olarak, ailemden destek almadan nasıl ayakta duracağız diye düşünüyoruz. Müracaat ettiğim hiçbir iş yerinden olumlu cevap alamıyorum. Eşimin İşsizlik maaşının kesilmesi ile birlikte şu anda maddi olarak birikimlerimizi de tükettiğimiz için, geçinecek gücümüz kalmadı.

Maddi imkansızlıklardan dolayı Kaymakamlığa müracaat ettim. Kaymakamlıktan evimize gelip kontrol ettiler. Ev kendi üzerinize diyerek bize sosyal yardım yapamayacaklarını ifade ettiler. Ben de ev sahibi olmak suç mu? Çalışmak istiyoruz izin vermiyorlar, açlıktan ölelim mi dedim.

Gelen bayan komisyona soracaklarını ama yüzde doksan çıkmayacağını ifade etti ve Sosyal Yardım çıkmadı. Şu anda iş bulsam çalışacağım ama iş veren yok. Sadece evim kira değil. Diğer ailelere göre biraz şanslıyım ama eşimin işsizlik maaşı kesildiği içinde en temel ihtiyaçlarımızı dahi karşılamakta güçlük çekiyoruz.