Çocukluğumdan beri köy köy dolaşıp köylerde halı satarak geçimini sağlayan ve askerden sonrada yıllarca köylerde araçların içinde ailemden uzakta çalışarak bir dükkan açtım. İşlerim çok ilerledi, kardeşlerimle ortak olarak hem köylerde hem de şehirde satışlarımız arttı ama içimde hep bir boşluk vardı ve bir arkadaşımın vesilesiyle kimse yok mu derneği ile tanıştım. Kendimde zorluklarla iş hayatında tutunduğumsan ve yoklukla büyüdüğümden okuyamadığımdan belki başkalarının elinden tutarak onların topluma kazanılmasına katkım olur düşüncesiyle bu derneğin gönüllü üyesi oldum.

Yıllarca devlet büyükleri tarafından da takdir alan bu derneğe sevgim ve güvenim her geçen gün arttı ve maalesef bir 17 Aralık furyasıyla bir anda dünyaca ünlü ve başarılı bu dernek sözde teröre hizmet eden bir kuruluş olarak lanse edilmeye başlandı ve tabi ki bizlerde bir anda sözde terörist olmuştuk.

Mallarıma tedbir kondu. Yurtdışı yasağı getirildiğinden Çin’den her yıl getirmem gereken mallarımı getiremez oldum ticaretim aksadı. Daha sonra hesaplarıma hiç bir açıklama yapılmadan bloke kondu, artık param olduğu halde çeklerimi ödeyemez hale geldim, ticari itibarım sarsıldı.

Piyasada toplamam gereken ciddi gelirim varken bankalar bloke koyduğundan gelen bütün paralarım hesapta kalıyor ödemelerimi yapamıyorum. Mal aldığım Türkiye’nin sayılı halı firmasına da kayyım atanınca ödemesini yaptığımız mallarımızda orda kaldı, alamadık ne malımızı ne paramızı kurtarabildik.

Bu yetmezmiş gibi bir anda hakkımda tutuklama istemiyle adresimin bulunduğu babamın evine geldiler, ben yokum diye o adreste babamı gözaltına aldılar. Şehir dışında olduğumdan dükkanıma geldiğimde de beni çarşının göbeğinde dükkanımdan bir terörist gibi esnafların arsından göz altına aldılar ve tutuklandım. Arkasından şirketime kayyım atayarak yıllarca alın teriyle büyüttüğüm şirketimi ve tüm haklarımızı elimizden aldılar.

Daha sonra öğrendim ki arkamdan eşimi de gözaltına almışlar hasta yeni doğmuş emzikli bir bebeği olan 3 çocuklu bir anneyi hukuki veya insani normlara sığışmayan bir şekilde 25 gün gözaltında tutular.

Eşimin hiç bir bağlantısı olmadığı bir cemaatle ilişkilendirerek tutukladılar. Burada elim kolum bağlı hiçbir şey yapamıyorum çaresizim ancak sesimi duyurabilir miyim ümidiyle bu mektubu yazabildim.

Hukukun bu kadar aşağılara düşürüldüğü insani hakların ayaklar altına alındığı bir ülke haline gelmek benim gibi vatansever vergilerini düzenli ödeyen 1 çekini bile geciktirmemiş olan banakların peşinde koştuğu sorumluluk sahibi bir vatandaşa sırf insani yardım kuruluşuna üye olmaktan dolayı böyle bir muameleye tabi tutulmak beni kahrediyor.

Lütfen sesimiz olun…