Herkese selamlar.

Mektup göndermem biraz geç oldu ama ya da geç olsun güç olmasın mı derler ki… Siz ayrı ayrı mektup yazmışsınız Allah razı olsun. Yaklaşık 1,5 ay mektup bekledim. Hiç mektubum gelmeyince artık beklemekten vazgeçmiştim. Hatta mektubun geldiği gün uyuyordum. Nede olsa bana gelmemiştir diye gelen mektuba kalkmamıştım. Bana da geldiğini duyunca mutlu oldum gerçekten. Mektup yazmak benim nefsime ağır geliyor gerçekten. Ama burada da ne kadar kıymetli olduğunu anladım. Kapının senin için açıldığını bilmek güzel bir duygu.

Nasılım diye sormuşsunuz. İyiyim hamdolsun. Tabi zorluklar var. Benim için şok bir durumdu tutuklanmak. Gözaltı mahkeme derken 2 aydır buradayım. İlk bir kaç haftamı hatırlamıyorum inan ki… Biraz alışma süreci, ne olduğunu anlamaya çalıştığın bir dönem oluyor. Sonra kendine gelince evet hapisteyim diyorsun. Sonra her şeyi akışına bırakıyorsun. Ama bir şeyi çok iyi anladım… Hapishaneye geldim diye imtihan bitmiyor. Sadece boyut değiştiriyor. Benim içinde bazı şeyler öyle oldu. Başlangıçta çok üzülüyordum ama baktım ki çok da gerek yok takmaya bıraktım artık. Relaks takılıyorum. Çünkü acizliğin en alt sınırında yaşıyorsun burada.

İstediğin hiç bir şey olmuyor nerdeyse. Gerçi şartlarda bunu gerektiriyordur illaki. Sen ne kadar çabalarsan çabala. Allah bir şeyi istemiyorsa olmuyor. Her şeye hayırlısı deyip geçiştiriyorsun. Rabbime sığınıyorum her meselede derdim bana derman oluyor sonrasında. Onu hissediyorsun. Bu zorluğun çaresizliğin içerisinde de ayrı bir inayet hissediyorsun.

Ailemle sıkıntı yaşadığımı duymuşsunuz. Onlarda üzülüyor ne yapsınlar. Sıkıntılı bir durumumuz yok inşallah. Böyle bir zamanda sahip çıkmaları bile çok kıymetli bir durum. Her ay gelmeye çalışıyorlar sağ olsunlar. İnşallah en yakın zamanda tahliye oluruz da kimsenin ailesi hapishane kapılarında beklemek zorunda kalmaz.

Tahliye demişken bu aralar herkeste bir söylenti var, bir yasanın çıkacağından bahsediyorlar. Gün haberlerde de dinleyince herkeste bir bekleyiş var. İnşallah Allah ümitleri boşa çıkarmaz… Vakit benim için bazen hızlı, bazen de çok yavaş geçiyor. Kitap okumayla, namaz kılmakla, bir de iğne oyası yapıyorum onunla oyalanıyorum iyi oluyor benim için. Kalabalık ortamda yaşamak bazen bunaltsa da sabrediyorsun. Koğuşumuz biraz küçük, birine değmeden geçmek aradaki boşluktan geçmek imkânsız nerdeyse.

Birlikte yaşamak gerçekten sanat bence. Bazı karakteristik tavırların oturmamışsa yaşamak ve anlaşmak zor olabilir. Elhamdülillah çok zorlanmadım ben. Herkes çok anlayışlı ben de arada kaynıyorum galiba. Herkesin kendine göre hassasiyetleri var. Mümkün olduğunca bu hassasiyetlere dikkat etmek gerekiyor. Saygı ve anlayış olunca yaşamak kolaylaşıyor. İnşallah hayırlısıyla tahliye oluruz. Her sabah acaba bugün tahliye olur muyuz diye uyanıyoruz. Tabi çok uzun zamandır tutuklu olanlar varmış. Onlarda bunalmışlar ama ümitleri çok iyi maşallah.

Konuşacağımız çok şey vardı da ben çok yazmayı beceremiyorum. İnşallah çıkınca yüz yüze konuşuruz. Çok dua edin. Kendinize sağlığınıza dikkat edin. En yakın zamanda görüşürüz inşallah. Dualarınızı bekliyorum.

Maddi olarak hiç bir ihtiyacım yok çok şükür. Tek ihtiyacım biraz ÖZGÜRLÜK… Hatta biraz değil taam bir ÖZGÜRLÜK istiyorum.

Allah’a emanet olun. Eş, dost, akrabaya… Kısaca herkese çok çok çok selam iletin inşallah. Her şeyin, her zamanın, kıymetini bilmek lazım. Allah bugünümüzden geri etmesin. Şimdiye kadar burada temelli kalan olmamış ben de çıkacağım bir gün. Rabbim herkesi sevdiklerine kavuştursun. Burayı yaşamadan buradaki kimsenin halini anlayamayız. Bunu fark ettim. En yakın zamanda görüşmek dileğiyle.