Açık Görüşte Kızımın Ayağı Kırıldı

Eşim 15 aydır tutuklu. Ben 3 yaşındaki kızımla yeni taşınmış olduğum yerde yapayalnız kaldım… Açık görüşler bizim için bir eziyet; ne sırası, ne saati belli…

Bir açık görüş günü kızımla beraber cezaevine gitmiştik. Kimliklerimizi verdik, aramadan geçtik ve bir salonda toplanmıştık ki, görüş için kapı açılınca izdiham oldu ve küçük kızım yere düştü. Ne olduğunu anlayamadım yerden kalkamıyordu. Görevliler ambulans çağırdı telefonum ve ulaşabileceğim kimse yoktu.

Eşim bizi görmeyi beklerken biz hastanenin yolunu tuttuk, arkadaşlar kızımın tacını yerden bulmuş ve eşime götürmüşler, eşim elinde bir taçla mahzun bir şekilde kalmış.

Maalesef hastanede bizimle kimse ilgilenmedi, bizi eve gönderdiler. 5 gün boyunca bize bilgi vermediler. En sonunda üniversite hastanesine sevk ettiler.

Oradaki doktorlar bizimle ilgilendi; kızımın bacağının bir kaç yerinden kırıldığını söylediler ve gerekli müdahaleleri yaptılar. Kızım 15 gün boyunca acıdan ağladı.

Kızıma mı üzüleyim yoksa bizi beklerken elinde taç ile kalakalan hiç bir şeyden haberi olmayan eşime mi?

Bize bunları yaşatanları Rabbime havale ediyorum. Şüphesiz O, her şeyi görüyor… Mazlumların ve masum yavrularımızın hakkını alacak sadece O (c.c).