Cadı avına dönüşen toplu gözaltılar ve tutuklamalar binlerce çocuğu mağdur etmeye devam ediyor. 15 Temmuz darbesinden sonra tutuklanan 50 bin Hizmet Hareketi mensubu kişinin çocukları zor şartlar altında yaşama tutunmaya çalışıyor. Hem annesi hem de babası tutuklanan çocuklar ise zulmü katmerli olarak yaşamak zorunda bırakılıyor.

Çorum’da yaşayan Özgür ailesinin iki çocuğuda anne ve babasından koparılan çocukların arasına katıldı. Hatice ve Abdülkerim Buğra Özgür çifti Çorum’da yürütülen hukuksuz operasyonlar kapsamında 11 Ocak 2019 Cuma günü tutuklandıkları öğrenildi. Özgür çiftinin biri 1 yaşında iki çocuğunun sahipsiz kaldığı belirtildi. Yetim ve öksüz kalan bu çocuklar anne ve babasının yolunu gözlüyorlar.

Ayrıca baba Abdülkerim Buğra Özgür’ün iltihaplı romatizma hastası olduğu ve 15 günde bir kontrole gitmesi gerekiyor. Hastalığı nedeniyle vücudunda şişlikler oluşan Özgür’ün bu nedenle yürüyemediği ve elini kollarını hareket ettiremediği ifade edildi.

Tek başına cezaevinin Abdülkerim Buğra Özgür için bir çileye dönüştüğü, tahliye edilmediği takdirde ölüm riski ile karşılaşacağı söyleniyor.

Anne ve babasının yolunu gözleyen yavrular bir an önce kavuşmayı bekliyorlar.

https://t.co/rXPPLJwYCW