Gülen cemaatiyle iltisaklı oldukları iddiasıyla her gün yüzlerce masum insan gözaltına alınıyor. İnsanlık dışı şartlarda nezarethanelerde tutulan, aralarında annelerin de olduğu çok sayıda kişiye baskı ve kötü muameleler uygulanıyor. Artık kamuoyu gündeminde bile yer almayan ve kanıksanan bu hukuksuz operasyonlar özellikle gözaltına alınan kişilerde ve çocuklarında ağır travmalar oluşturmaya devam ediyor.

İzmir Karabağlar Polis Merkezi’nde 15 Ocak 2019 günü Sümeyra Gökhan’ın 45 günlük bebeğiyle birlikte gözaltına alındığı ortaya çıktı. Sümeyra Hanım’ın Polis Merkezindeki işlemlerinden sonra herşeyden habersiz 45 günlük bebeğiyle adliyeye sevk edildiği öğrenildi.

Adliyede nasıl bir sonuç çıktığı ise bilinmiyor. 45 günlük bebeğin annesi Sümeyra Hanım’ın serbest kalarak tutuksuz yargılanması ve yargının hukuksuz icraatlarına bir yenisini daha eklememesi ümit ediliyor.

Mağduriyetler yaşayanların yakınları hukuksuz uygulamaların artık son bulmasını, adaletin tecelli etmesini ve yargının siyasallaşmamasını istiyor.